Reklam
Reklam

Ürek çadırda yaşadı!

Ürek çadırda yaşadı!

Ürek çadırda yaşadı!
21 Aralık 2010 - 18:01

Kobra dansıyla tanınan sanatçı Fatih Ürek'in amcaoğluna devlet sahip çıktı.

Ev kirasını ödeyemediği için sokağa atılan sanatçı Fatih Ürek'in kuzenine devlet sahip çıktı. Eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Lara Kent Ormanı'nda 4 m²'lik bir çadırda sefalet içinde yaşayan Hüsamettin Ürek, Valilik tarafından bir eve yerleştirildi.

Antalya'da iki aylık ev kirasını ödeyemediği için eşi ve 4 çocuğuyla birlikte evden atılan Fatih Ürek'in kuzeni Hüsamettin Ürek'e devlet sahip çıktı. Dört metrekarelik bir çadırda yaşayan Ürek ailesinin dramının basında yer almasının ardından Antalya Valiliği harekete geçti. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, iki aylık kiralarını karşıladığı aileyi Ermenek mahallesinde bir eve yerleştirdi. Bir hayırsever de aileye mobilya yardımında bulundu. Uzak olduğu için okula gidemeyen ilköğretim 3'ncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Zehra, 2'nci sınıfta okuyan 7 yaşındaki Yunus Emre ve anasınıfına giden 6 yaşındaki Azizcan'da okuluna döndü.

Ürek'in tek yardımı eski bir perde
Çadırdan kurtuldukları için mutlu olduklarını söyleyen Hüsamettin Ürek, 'Biz ona zamanında çok yardım ettik' diyen kuzeni Fatih Ürek'e ise tepki gösterdi. Fatih Ürek'ten bugüne kadar bir kuruş yardım görmediklerini söyleyen Hüsamettin Ürek, 'Ne yardımı yapmış açıklasın. Annesi yıllar önce eski bir perde vermişti. Bahsettiği yardım o herhalde. Zaten onun yardımını istemiyoruz. Yalan söylemesin yeter. Ondan görmediğimiz yardımları hiç tanımadığımız kişilerden gördük. ޞimdilik en azından başımızı soktuğumuz sıcak bir yuvamız var. Ben bugüne kadar çalışarak çocuklarıma baktım yine çalışır bakarım' dedi.

Amcaoğlu sefalette
Kolu kısmi felçli olduğu için ağır bir işte çalışamayan ve geçimini çöpten kağıt toplayarak sağlayan Hüsamettin Ürek, 2 aylık ev kirasını ödeyemediği için eşi Kader Ürek ve 4 çocuğuyla birlikte evden atılmıştı. Fatih Ürek, Lara Kent Ormanı'nda kurdukları çadırda sefalet içerisinde yaşayan amcasının oğlu için şunları söylemişti: 'Zamanında maddi manevi çok yardım ettik. Ne kıymet bildi ne doğru düzgün değerlendirdi. Biz de elimizi eteğimizi çektik. Hatta babası 'Buna daha fazla yardım etme, destek olma, yoksa hakkımı sana helal etmem' dedi. O bile bunu dedikten sonra yapacak bir şeyim kalmadı.'

ޞükrü AĞIRMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum