Reklam
Reklam

VE TOMAS İMZALADI

Teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıran Antalyaspor, Stjepan Tomas ile sözleşme imzaladı. Tomas, “Antalyaspor çok daha güzel şeyleri hak ediyor” dedi

VE TOMAS İMZALADI

Teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıran Antalyaspor, Stjepan Tomas ile sözleşme imzaladı. Tomas, “Antalyaspor çok daha güzel şeyleri hak ediyor” dedi

VE TOMAS İMZALADI
15 Kasım 2019 - 18:05

Başarı diledi
Antalyaspor, Medipol Başakşehirspor’da teknik direktör Okan Buruk’un yardımcılığını yapan Hırvat çalıştırıcı Stjepan Tomas ile sözleşme imzaladı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenine, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de katıldı. Sözlerine önceki teknik direktör Bülent Korkmaz ve ekibine teşekkür ederek başlayan Öztürk, “Bülent hocamız ile bize yakışan bir ayrılık oldu. Adamlığını unutmayız. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Sözleşme 2.5 yıllık
Bülent Korkmaz ile ayrılıktan sonra yeni teknik adam arayışına geçtiklerini belirten Öztürk, “Genç oyunculara önem veren, doğru kişiliğe sahip, liderlik özelliği taşıyan ve gelişimi üst düzeyde olan isimler üzerine yoğunlaştık ve Stjepan Tomas ismi konusunda karar kıldık. Hocamızla 2 buçuk yıllık sözleşme imzaladık. Kendisini 18 senedir Türkiye’de olması nedeniyle yakından tanıyoruz. Futbolculuk ve antrenörlük dönemlerini iyi biliyoruz. Antalyaspor’un geleceği için doğru hamle olduğuna, başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.
 
Risk sorusuna cevap
Tomas ile ilgili risk alıp almadıkları şeklinde sorulan soruya da yanıt veren Öztürk, “Alternatifler isimlerde de aynı, belki de daha fazla risk vardı. Yurt dışında ve Türkiye’de bulunan hoca adaylarımız vardı. Öncelikle Türkiye’yi, Süper Ligi bilmesi gerekiyordu. Çok takım değiştiren hocalarla çalışmayı düşünmedik. Uzun dönem planlama yapmak istiyoruz. Kendi performansını da geliştirecek, başarıya aç bir isim arıyorduk. Şu anda Mourinho’yu getirsek, ben daha fazla risk görüyorum. İnşallah başarıya giden yolda birlikte oluruz” dedi.
 
Ofansif futbol
İmza töreninde duygularını paylaşan Stjepan Tomas ise kendisine Antalyaspor’da teknik direktörlük görevi yapma fırsatı veren Antalyaspor yönetimine teşekkür etti. Tomas, “Bu kulüp çok daha güzel şeyleri hak ediyor. Buna hep beraber çalışacağız. Kulüp 2.5 senelik sözleşme imzaladı ve bana inanıyor. Ben bu kulüp için her şeyi yapacağım. Antalyaspor’un çok maçını seyrettim, takip ettim. Tecrübeli, genç ve potansiyele sahip oyuncular var. Ben ofansif futbol oynatmak istiyorum. Antalyaspor bu kadroya sahip” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başkan Öztürk ile Tomas resmi sözleşmeye imza attı. İmza törenine katılan asbaşkan Berkay Bahar’ın da katıldığı fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.
Özcan VARLI

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum