Reklam
Reklam

Yasak aşk skandalı Antalya'yı sarstı!

Antalya, Elmalı ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün, makam şoförünün eşi ile yaşadığı öne sürülen yasak aşk skandalıyla çalkalanıyor. İddiaya göre Öztürk, kıydığı ilk nikâhtaki damadı makam şoförü yapıp eşiyle yasak aşk yaşadı. Noter aracılığıyla istifa dilekçesi gönderen makam şoförü, "Adalet önünde hesap soracağım" dedi

Yasak aşk skandalı Antalya'yı sarstı!

Antalya, Elmalı ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün, makam şoförünün eşi ile yaşadığı öne sürülen yasak aşk skandalıyla çalkalanıyor. İddiaya göre Öztürk, kıydığı ilk nikâhtaki damadı makam şoförü yapıp eşiyle yasak aşk yaşadı. Noter aracılığıyla istifa dilekçesi gönderen makam şoförü, "Adalet önünde hesap soracağım" dedi

Yasak aşk skandalı Antalya'yı sarstı!
27 Temmuz 2020 - 15:17 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 15:28

Nikahlarını kıydı
Sabah Gazetesi Antalya Sorumlusu İbrahim Okumamış'ın haberine göre olay şöyle gelişti; Elmalı'da yaşayan 38 yaşındaki Ahmet Tilki, bir yıl önce eski sporculardan hemşehrisi, eşinden ayrılmış olan bir çocuk annesi 31 yaşındaki Sümeyra Ballı ile tanıştı. Evlilik kararı alan çift, 10 Nisan 2019'da nikah masasına oturdu. Seçimi kazanıp Elmalı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Halil Öztürk, Ahmet Tilki ve Sümeyra Ballı (Tilki) çiftinin nikahını kıydı. Başkan Öztürk, hem kendi hem de belediyenin sosyal medya hebasından çiftin nikah fotoğraflarının altına, "Vatandaşlarımızı iyi ve kötü günlerinde yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Halil Öztürk görevi devraldıktan sonra ilk nikahı kıydı. ''Birlikte bir ömür" diyerek yola çıkan Sümeyra ve Ahmet Tilki çiftinin nikâhını kıyan Belediye Başkanımız genç çiftimize bir ömür boyu huzur ve mutluluk temennisinde bulundu" ifadesini kullanarak paylaşım yaptı.

Makam şoförü yaptı
Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, bir süre sonra Ahmet Tilki'yi, belediye şirketi olan Ebton A.Ş.'de işe alıp kendisine makam şoförü yaptı. Tilki, makam şoförlüğü devam ederken iddiaya göre eşinin telefonunda Başkan ile yazışmalarını gördü. Bunun üzerine geçen 20 Temmuz'da noter aracılığı ile işinden istifa etti. Dilekçesinde eşi ile Başkan Halil Öztürk arasında uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu, Öztürk'ün eşine gönderdiği konum (adreste) buluştuklarını, bu durumu adresin çevresindeki kamera kayıtlarından tespit ettiğini belirtti.

Noter aracılığı ile istifa
Eşi ile başkan arasında aşk ilişkisi olduğunu iddia ederek belediye şirketinden noter aracılığı ile istifa eden Ahmet Tilki, ihtarnameyi de sosyal medya hesabından, "Elmalı belediyesinden istifa ettim. Bana eşimin adına kullanarak, namusumu karalayacak şekilde bize komple kurdu iftira attı diyenlere iki çift sözüm var. Asıl iftiracı yalancı olan sizlersiniz. Attığınız yalanlarınızla ve iftiralarınızla boğulup gideceksiniz. Ben kendi namusumu karalayacak kadar alçak değilim. Ben namus ve şerefini parayla satacak kadar şerefsiz değilim Allah mazlumların her zaman yanındadır. Bekleyin. Allah var gam yok" cümleleri ile paylaştı.

Şoförün eşinden açıklama
Ahmet Tilki'nin boşanma davası açtığını söylediği eşi Sümeyra Tilki ise Sümeyra Balcı adıyla açtığı facebook hesabından yaşananlara cevap verdi. Sümeyra Tilki, "Şahsım adıma, boşanma sürecinde olduğum kişi tarafından sosyal medya üzerinde ve diğer iletişim kanallarından 'Namusumu, şerefimi, onurumu' ayaklar altına alacak asılsız ve yersiz iftiralar, konuyla hiçbir alakam olmayan siyasi malzeme haline getirilmiş olmam,ve bir anne! bir kadın olarak iğrenç ve kumpas dolu bir senaryoya alet edilmem beni, oğlumu ve tüm ailemi yıpratmış ve psikolojik olarak yıkıma uğratmıştır. Ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetlerinin artmış olduğu şu dönemde, boşanma sürecinde olduğum kişinin ölüm tehditleriyle karşı karşıyayım. Ben Sümerya Ballı olarak şahsım ve ailemin adına hukuki sürecin başlatılması için gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayım. Ben ve ismimin beraber anıldığı Belediye Başkanı da olmak üzere gerekli merciilere gerekli şikayetlerde bulunulmuştur.. Üzerime atılan yersiz iftiranın asıl mağduru olarak, bir kadın, bir anne olarak Elmalı'daki tüm vatandaşlarımıza vicdanımın ses verdiği, yüreğimde ki cesaretle de beraberince bildirmek istiyorum" ifadeleri ile cevap verdi. Sümeyra Ballı bir başka paylaşımında ise eşinin bir kadınla ilişkisi olduğunu iddia edip darp edilip ölümle tehdit edildiğini ve doktor raporları olduğu açıklaması yaptı.


Tilki Sabah'a konuştu
Eşinin kendisini belediye başkanı ile aldattığını ileri sürüp noter kanalı ile iş akdini fesih edip sosyal medyada paylaşan Ahmet Tilki, Sabah Gazetesi Antalya Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a konuştu. Olayın şokunu üzerinden atamadığını söyleyen Tilki, "Ben namusu ile bu yaşıma kadar büyümüş onuru ile ekmeğini kazanmanın derdinde olan bir garibanım. Geçen sene ve bir süre önce boşanıp İstanbul'dan geri dönüş yapan Sümeyra ile tanışıp evlenmeye karar verdik. 11 Nisan 2019'da nikah masasına oturdum ve nikahımızı da Başkan Halil Öztürk kıydı. Hayatım bu noktadan itibaren değişti. Başkan bir süre sonra beni işe alıp makam şoförü yaptı. Her şey yolunda giderken o telefon kayıtlarını gördüm ve neye uğradığımı şaşırdım. Hatta bir keresinde beni ilçe dışına göreve gönderip eşimle buluşma planları yaptıklarını tespit ettim. Dolayısıyla iş bu noktaya geldi. Çok üzgünüm. Boşanmak ve ikisinden de adalet önünde hesap sormak istiyorum" dedi.


Sabah'ın Başkan Öztürk'e ait olduğunu belirttiği Whatsapp görüşmeleri:


Sabah-Haber Merkezi

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum