Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Akrep dolu dizgin

07 Kasım 2018 - 00:01

Antalyaspor için son haftalarda yakaladığı ivmenin tesadüf olduğunu düşünenler olabilir. Ancak, kazanılan maçlar göz önünde bulundurulursa akreplerin ne kadar kararlı bir takım olduğunun ispatıdır. Bunlardan en sonuncusunda lige iyi bir başlangıç yapan payitahtın köklü temsilcisi Kasımpaşa karşısında adeta üç puanı söküp alan Antalyaspor…

Yükselişin mimarı kuşkusuz takımda sinerji oluşturan teknik direktör Bülent Korkmaz ve karakterinde yatan profesyonelliğidir. Oyunculuğu döneminde saha içindeki liderliğini takım üzerindeki etkinliğini teknik direktörlüğü de taşıyabildiği için dolu dizgin galibiyet serisi geldi. Dolayısıyla başarılı bir ekibin oluşmasında öncelikle takım üzerindeki liderlik vurgusunu belirtmeliyiz. Bu nedenle oyuncuların nazarında Bülent Korkmaz’ın belli bir saygınlığı var. Bülent Korkmaz takımın sahada ne yapması gerektiği konusunda bilgisini oldukça verimli kullanıyor. Çünkü geçen seneki kadro yapısında büyük oranda değişiklik olmamasına rağmen, bu sezon aynı kadro yapısındaki sihirli dokunuş skorlara yansıyor. Özellikle geçen sezondan kalan kronik birtakım sorunların takımda izleri silindiği görünüyor. Antalyaspor’da sezonun en iyi ikilisi Hakan Özmert ve Doukara çok büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Ek olarak, kanatlardan gelen Maicon ve Doğukan desteği de hücuma ciddi manada zenginlik katıyor. Diğer yandan, sakatlıktan gelen Celutska ilk yarıda savunmanın en zayıf halkası oldu. Ancak diğer oyuncular ellerinden geleni yaptıkları için takım savunması ön plana çıkıyor. Maçın oyuncusu kuşkusuz akıl dolu bir gole imza atan kaptan Diego ve kırılma anında ise Serdar Özkan’ın tecrübesiz rakibine karşı yaptırdığı penaltı ile gelen galibiyet golü var.Bekte takım ihtiyaç duyduğu anda AlySissokho devreye girmeye başladı. İstanbul sefiri Boffinyine maçın kahramanı olarak art arda çok önemli kurtarışlar yaptı.

Avrupa hayalini gerçeğe dönüştürecek yolculukta Antalyaspor hedefe camia olarak emin adımlarla yürürken, taraftara gerçek manada önemli görevler düşüyor. Hafta sonu kritik maç öncesi taraftarın mutlak suretle Antalya Arena’yı doldurması takımımız adına büyük motivasyon olacaktır. Oyuncuların ve takımın özverisini Antalya taraftarları maça gelip, destek olarak karşılıksız bırakmamalıdır.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum