Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Alanya'da liderlik ruhu

18 Eylül 2019 - 00:01

Alanyaspor namağlup seriye bir yenisini daha ekleyerek, başarının tesadüf olmadığını ispatladı. Sezona teknik direktör takası ile başlayan turuncu yeşillerde, doğru yönetim anlayışıyla birlikte dört dörtlük performansla göz dolduruyor. Özellikle kemik kadrosundan ödün vermeden yeni sezon yapılanmasına devam eden ekipte, birçok önemli yıldız ismi dünya futboluna kazandırmasına rağmen sportif ve yönetimsel organizasyon meyvelerini vermeye başladı. Birçok kulübün yaşadığı finansal problemlerin ötesinde Alanyaspor mütevazı kadro mühendisliği ile sezona damgasına vurmaya devam ediyor. Son olarak sezona harika başlangıç yapan rakibini kendi evinde yenmesi ülke kamuoyunda bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu nedenle şu an ki başarı tesadüf değil; birlik, beraberlik ve liderlik ruhu takım olmayı tetikliyor.
Takımın dinamiğini üst seviyelere taşıyan şüphe yok ki Erol Bulut ve ekibidir. Ancak oyuncuların hocasına birbirine olan bağlılığı da bugünkü başarıda önemli bir paya sahiptir. Dolayısıyla Alanyaspor’un üst üste dört maçını kazanması belli bir birikimin de sonucunu ortaya koymaktadır. Lige formda başlayan Fenerbahçe karşısında önce geriye düşüp, son düştüğün yerden kalkmak her babayiğidin harcı değildir. Şüphesiz geçen maçlarda Alanyaspor bunun sinyallerini verdi ama her maçın ayrı bir havası olduğu aşikâr. Alanyaspor bugün elde ettiği başarıda sezona başlarken, transferlerin neredeyse çoğunu bitirip, kampa yetiştirmişti. Bu nedenle hazır başladı ve heybesine puanlarını doldurmaya devam ediyor. Cisse ve Fernandes geçen sezon skor yüküyle takımı taşıyan iki önemli isimdi. Keza, bu sezon da yine birçok sürpriz ismi kadrosuna dahil etmesi takımın eksikliklerini tam anlamıyla karşıladı.
Bu takıma maddi ve manevi emek veren yönetimin başarısı da kuşkusuz takıma sirayet ediyor. Futbolla yatıp kalkan bir anlayışın ürünü de böylesine başarıyı beraberinde getiriyor. Birçok kulüp sezon başında daha planlama yaparken, Alanyaspor yönetimi transferler ve teknik ekibini sezona erkenden hazırladı.
Futbolun doğrularını zamanında ve yerinde yaptığınız müddetçe başarılı bir liderlik ruhu ortaya çıkan Alanyaspor sezonun en çok konuşulan takımı olmayı dün olduğu gibi her zaman hak ediyor.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum