Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Alanyaspor’a Sergen rötuşu

28 Kasım 2018 - 00:01

Aytemiz Alanyaspor’da kötü gidişat Sergen Yalçın ile son buldu. Geçtiğimiz günlerde göreve gelen eski efsane oyuncu ve tecrübeli teknik direktör Sergen Yalçın Antalya takımıyla çıktığı ilk maçta farklı bir galibiyet aldı. Sergen Yalçın her görev aldığı takımda kısa sürede harikalar yaratma geleneğini Alanyaspor’da sürdürdü.

Alanyaspor’da değişimin ilk sinyali, takım üzerinde küçük ama önemli farkındalıklar ile verimi yüksek oyuncuların takım içindeki rollerinin yükselmesi oldu. Eski teknik direktör Mesut Bakkal’ın Bobo ve Lucas üzerindeki ısrarına karşılık daha efektif oyunculara şans veren Sergen Yalçın takım üzerindeki önemli etkiler oluşturdu. Efecan, Cisse, Maniastis ve Djalma arasındaki uyum yüksek seviyede olunca takım farka koştu. Çünkü Alanyaspor yapısı itibariyle hem içerde hem dışarda karakteristik olarak yüksek tempoda iyi sonuçlar elde edebilen bir ekip.

Aytemiz Alanyaspor her sezon farklı bölgelerde birden fazla oyuncu performanslarıyla ön plana çıkmaktadır. Bunlardan biri de bu sezon genç oyuncu Merih Demiral için ayrı bir parantez açılmalıdır. İlk kez A Milli takımda yer alan Merih, geleceğin oyuncusu olarak birçok önemli kulübün merceği altında yer alıyor. Bu sezon ise stoper mevkiinde Alanyaspor savunmasında Yunan oyuncu Tzavellas önem işler çıkartıyor. Bir diğer etkili performanslardan biri de Efecan Karaca, her sezon istikrarlı bir şekilde üstüne koyarak takıma önemli ölçüde katkı sağlıyor. Üstelik DjalmaCampos ve Cisse gibi süratli oyunculara servis yaparak oyun hızını epey artırdı.

Alanyaspor beş maçtan sonra kötü gidişe bu farklı skorla dur dedi, ancak gelecek haftalar çok daha zorlu geçecektir. Yeni hocasıyla Konya deplasmanı ve ardından Beşiktaş’a karşı kritik eşikler Alanyaspor’un geleceğini tayin edecektir. Bu nedenle takımda eksik ya da formsuz oyuncu bahanesi bulunmuyor. Dolayısıyla Alanyaspor, taraftarını desteğiyle bu iki kritik virajdan önemli kazanımlar elde edebilir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum