Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Alanyaspor’da diriliş

27 Kasım 2015 - 23:59

Alanyaspor tarihinde kısa dönemde büyük başarı elde eden Hüseyin Kalpar, takımı düştüğü yerden yeniden diriltiyor. Geldiği günden bugüne kazanan Alanyaspor, geçen senenin yarım kalan Süper Lig hesabını kapatmak için bu sezon yeniden iddialı konuma geldi. Lider Samsunspor ve yenilgisi olmayan Gaziantep BB gibi zorlu rakiplere bir bir boyun eğdiren Pamfilya temsilcimiz kısa zamanda takdiri toplamayı başardı. Bugün zorlu Karabük maçından da alnının akıyla çıkarsa üst sıralarda önemli bir avantaj elde edebilir. Hüseyin Kalpar sanki takıma sihirli bir dokunuş yaptı. Sezon başından bugüne aynı kadro ile mücadele takımda bazı cevherlerin küçük dokunuşlarla ortaya çıkması Kalpar’ın olağanüstü futbol anlayışının bir bölümü olmasıdır.

Her sene genç yıldızları takımın omurgası haline dönüştüren Kalpar, bu sezon da Tayfur ve Sinan gibi değerleri yıldızlaştırdı. Geçen sezonun üzerine yeni takviyelerin takımın değişmez isimleri haline gelmesi ve takım içindeki rekabeti artırması kadro zenginliğine katkıda bulundu. Üstelik takımın performansı en önemli gol silahı Ayite’den iki haftadır yoksun olması takımın galibiyet serisini olumsuz etkilemedi. Böylece kenardan gelen oyuncular da takımın ihtiyacı olan zamanlarda sahne alıp, görevini fazlasıyla yerine getiriyor. İşte takım olanın en önemli etkenlerinden biri de ihtiyacı karşılayacak noktada görev alan oyuncuların üst düzey performans sergilemesi başarıyı da beraberinde getiriyor.

Alanyaspor taraftarına açık çağrı, bu diriliş hareketine her zamankinden daha sıkı sarılarak, herkesin tribünde takımının yanında olması gerektiğidir. Bugün Alanyaspor için dirilişin sembolü olacağını düşünerek tribünleri doldurmalıdır. Hatta çevrenin desteğinin de şart olduğu gözetilerek kamuoyunun ilgisi artırılmasıdır.

Antalya gibi marka kentin Süper Lig’de iki temsilcisi olması hepimizi ziyadesiyle gururlandıracaktır. Bu gururu yaşamak için hepimizin daha fazla sorumluluk alması gereken gün bugündür. 

Başarılar Alanyaspor!

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum