Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Antalya’da ralli sevinci

10 Aralık 2015 - 23:59

Uzun bir mücadeleye sahne olan yarış sonucunda birçok sınıf ve kategori şampiyonluğu bulunan “AnkutsanRally Team” ekibinin pilotu Mustafa Çakal ve copilot Mehmet Köleoğlu, Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf N kategorisinde şampiyonluğunu ilan etti. 7 yarışın 2'sini birincilikle, 5'ini de dereceyle tamamlayan Antalya Rally Team, büyük bir başarıya imza attı. MıtsubishiLancer EVO IX model ralli otomobili ile yarışan Mustafa Çakal ve Mehmet Köleoğlu ikilisi, İstanbul Rallisi'nin ardından Türkiye Şampiyonluğunu Antalya'ya taşıdı.

Bu sonuçların ardından Antalya, rallide en iyi ikinci kategoride önemli derece elde etti. Bu başarı da önemli pay sahibi pilotlardan Mustafa Çakal aynı zamanda Antalya’ya katma değer sağlayan bir mukavva işletmesine sahiptir. Yani bu sevdayı ticari işletmenin dışına taşıyarak kentimiz adına motor sporlarında önemli bir başarı sağladı. Zorlu etaplarda kontrollü ve dinamik bir profil çizen pilotlarımız başarıyı adım adım göğüsledi. Özellikle Antalya’da kısıtlı imkanlara rağmen iyi bir grafik yakalanması, kentimizde 2010 Dünya Ralli Şampiyonası’nda yakalanan ivmenin fitilini yeniden ateşledi.

Bu başarının ilerletilmesi için tecrübeli pilotlara destek verilmesi hususunda kentimizin yerel yönetimlerine önemli görevler düşüyor. Balkan Rallisi, Ege Rallisi gibi Antalya’da da Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı düzenlenebilir.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum