Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Antalyaspor'da Thomas dönemi

20 Kasım 2019 - 00:01

Antalyaspor alınan kötü sonuçlarından ardından uzun süren baskılar neticesinde yeni umudu olarak yardımcı teknik direktör Thomas ile anlaştı. Yeni gelen teknik direktör kan değişikliği olarak görülür ve genelde ilk haftalar farklı sonuçlar alınabilir. Ancak, böylesine bir değişimin sonucunun netliğini görebilmek için biraz zamana ihtiyacımız olacaktır.
Antalyaspor yeni direktörü Thomas da oyunculuk kariyerinde olduğu gibi Süper Lig’i çok yakından tanımaktadır. Bu yabancı teknik direktörler için handikap gibi görüldüğünden Thomas oyunculuk ve yardımcı teknik direktörlük dönemlerinden bunu avantaja dönüştürebilir. Dolayısıyla burada teknik direktör hamlesinden çok oyuncuların kalan haftalarda nasıl performans göstereceği önem kazanıyor. Bu nedenle Thomas, Antalyasporlu oyuncularla uyum yakalayabilirse demekten öte, oyuncular reaksiyon gösterebilirse takım başarılı olabilir. Çünkü mevcut oyuncu profilinde birtakım problemler ve sorunlar baş gösteriyordu. Takımda yer alan oyuncuların form grafiği oldukça düşük olmasından dolayı kötü sonuçlar peşi sıra geldi. Ama yine bu oyuncular ne yapabileceklerini daha önceki maçlarda gösterdiğinden Thomas için eldeki veriler çok karamsar gözükmüyor.
Antalyaspor adına geç de olsa bir neşter vuruldu. Nitekim iyi ya da kötü sonuçları önümüzdeki haftalar bize gösterecektir. Şimdi Antalyaspor için birlik olma zamanı ve takımın yanında yer almalıyız. Düşme potasının hemen üstünde yer almak Yivli Arma’ya hiç yakışmıyor. Eleştirileri sezon ortasına saklıyoruz.
Antalyaspor camiası düştüğü yerden elbette kalkacaktır. Ama bu sürecin daha fazla sancılı olmaması adına taraftarın enkazı kaldırmada büyük rolü bulunmaktadır. Antalyaspor için bir nevi tünelden önce son çıkış gibi dikkate alınması gereken bu maçın zorluk seviyesi ne olursa olsun hedef sadece üç puan olmalıdır.
Takımda yer almayan oyuncuları yeni yapılanmayla birlikte sahada en iyi performanslarıyla görmek belki her şeyin sanıldığından daha basit olacağını gösterebilir. Genç oyuncuların biraz dinlendirilip, yerine daha deneyimli isimlerle devam edilmesi şu an için tek geçerli yöntemlerden biri olacaktır. Böylece genç oyuncular da kendilerine özeleştiri getirip, yeniden forma savaşı verecektir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum