Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Aranan takım hayata döndü

20 Mart 2019 - 00:02

Antalya Arena’da en son 2018 senesinde galibiyet alan Antalyaspor, bu sene sadece Sivas’tan galibiyet elde etmişti. Nitekim Antalya derbisi, Antalyaspor’a ilaç gibi geldi. Uzun bir aradan sonra ilk kez taraftarlar bu kadar rahat maç izledi.

Maç öncesi Antalyaspor cephesinde haftalardır hazırdan puanların harcanması, kazan kaynama noktasına gelmişti. Geçen devrenin takımından mücadele anlamında eser yoktu. Ancak Hakan Özmert öyle bir frikiği gole çevirdi ki takımın baraj kapakları açıldı. İkinci golde rakibin hatasını Doukara affetmedi ve tam bir golcü vuruşuyla farkı ikiye çıkardı. Üçüncü gol nihayet performansıyla göz dolduran Amilton yine rakibin bireysel hatasını düzgün vuruşla gole çevirdi.

Aytemiz Alanyaspor cephesi puan ve art arda galibiyetlerin verdiği rahatlıkla nispeten daha tutuk başladı. Mücadele eden, pozisyon kovalayan Alanyaspor’dan eser yok gibiydi. Özellikle bireysel hatalar Alanyaspor’un canını çok yaktı. Birkaç pozisyonda Cisse oldukça etkili oldu ama skora taşıyamadı. Alanyaspor son haftalarda yükselen grafiği hiç de tesadüf olmadığını son anlarda görüldü. Bu arada Efecan’ın A Milli takım kadrosuna alınması, istikrarlı çalışmanın bir neticesi olduğunu görüldü.

Antalyasporlu oyuncular maçtan bir gün önce aralarında annesinin vefatı nedeniyle bulunmayan takım arkadaşı Serdar Özkan’ı her golden sonra anmayı unutmadı. Bu görüntü gerçekten günümüzde çok iyi işleniyor. Futbolun sadece sahada oynanmasının dışında gerçek hayatın etkilerini de taraftara ve izleyenlere aktarmak adına çok güzel düşünülmüş bir anmaydı.

Sezonun ilk devresinde olağanüstü çıkış yapan Antalyaspor için “aranan takım hayata döndü” denilebilir. Önümüzdeki maçlarda daha derli toplu ve bireysel hataların en aza ineceği maçlar bizi bekliyor. Orta saha mücadelesi ve hücuma katkı olduğu müddetçe yenemeyecek takım yok. Ek olarak bu takımda her maç farklı bir kilit faktörün önemli rol üstlenmesi gerekiyor ki günümüz futbolunda çok sık rastlanılan kazanma yollarından biridir.

Dün A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş “Nazım Sangare’nin Türk olduğunu bilmiyordum” dedi ve tarihi bir gafa imza atmış. Görüldüğü üzere hem kulüp, hem de milli takım teknik direktörlüğü futbolda çok da verimli olmuyor. Nazım gibi genç bir yetenek mutlaka milli forma giyecek ancak şu an ki performansıyla en iyiler arasında bile ön planda yer alırken böyle bir sebep gösterilmesi tamamen amatör davranıştı.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum