Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Asansör seyri

07 Nisan 2021 - 00:01
 
Antalyaspor ligde asansör seyrine devam ediyor. Bu takımda bazı taşlar yerine oturması zaman alır diye beklerken, arzu edilen gerçekleşmedi. Futbolda işler her zaman istenilen şekilde olmayabilir. Bu nedenle teknik heyet ve oyunculara da yaşanabilecek olası dalgalanmalara hak vermek gerekir.
Antalya ekipleri geçen haftada düşme hattının içindeki Ankara ekiplerine karşı kaybetti. Bazen çok iyi bazen de böylesine çok kötü sonuçlar alan takımların seyri asansör gibi izliyor. Şimdi ise önemli virajlara girilirken mutlak galibiyet beklenen her maç final havasında geçer.
Antalyaspor’da sorun sadece takım performansında yaşanan dalgalanma değil aynı zamanda bireysel performanslarında beklenen seviyeden uzakta kalmasıdır. Podolski ve Sam etkileyici oyunlarına final paslarında yetersizlik nedeniyle sorun yaşandı. Öte yandan savunmada anlık konsantrasyon kaybı nedeniyle yenik düştü.
Alanyaspor ise maçın başından sonuna kadar sahada değildi. Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan’ın takım üzerinde denemeleri bitmiyor. Takımın dinamik yapısı üzerinde daha küçük dokunuşlarla sezon sonuna kadar takımı daha sağlıklı bir şekilde taşıyabilir.
Futbolun ateşi sezon sonuna doğru giderek yükselirken, Antalya takımları başta Antalyaspor olmak üzere önlemini almak zorundalar. Bu nedenle herkesin takımları üzerinde gerekli motivasyonu sağlayıp maça tam anlamıyla motive şekilde hazırlanmalıdır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum