Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Avrupa göründü

24 Nisan 2019 - 00:01

Antalya’da hafta sonu bir başka güzel geçti. Hava şartları pek müsaade etmese de Antalya takımlarının galibiyetleri baharı hissettirdi. Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor rakiplerini yenerek, hafta sonu duble zafer yaşattı.

Antalyaspor deplasmanda Akhisar karşısında Mevlüt Erdinç’in olağanüstü dokunuşlarıyla galibiyet aldı. Kuşkusuz, sezon başında kimse böyle performans beklemiyordu. Dolayısıyla bugün gelinen noktada yanlışlara rağmen takımın başarılı olmasında herkesin emeği bulunuyor. Özellikle Akhisar karşısında sergilenen oyun Avrupa için yeşil ışık oluştursa da Antalyaspor kalan beş haftada iki deplasman, üç kendi sahasındaki maçlarla gayet avantajlı görünüyor.

Doukara’nın yokluğunda takımın gol yükünü üstlenen Mevlüt Erdinç, golcü kimliği ile ön planda yer almaya devam ediyor. Bülent Hoca mevcut kadrodan harikalar oluşturmaya ve oyuncuların bireysel performanslarından verim alıyor. Bu seviyede bulunmak belki de orta ve alt sıralarda bulunan takımlardan daha zordur. Çünkü ligde bütün takımların durumları oldukça kritik ve hepsi hedefleri uğruna son haftalar daha çetin geçecektir. Tünelden önceki son Avrupa çıkışına doğru formül, Antalyaspor kısıtlı kadro yapısını korumayı başarırsa sonuç daha güzel olacaktır.

Aytemiz Alanyaspor ise mütevazı olarak çıktığı yolda Sergen Yalçın dokunuşuyla fark yaratmaya devam ediyor. Sezonun en değerli maçından alnının akıyla çıkan Alanyaspor, taraftarının desteğiyle “nasıl başarılı camia olunur?” sorusuna en güzel cevabı takım performansı işaret ediyor. Bir bütün olarak aile profili çizen Alanyaspor’da herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiği için başarı da beraberinde geliyor.

Antalya’da her ne kadar ligin bitimine beş hafta kala Avrupa nidaları atılsa da sonuç olarak bu hedef uzakta değildir. Eğer Antalyaspor ve Alanyaspor Avrupa hedefine ciddiyetle koşarsa önümüzdeki yıl Antalya’da futbol turizmi bir başka güzel ve özel olabilir.

Sporla kalın.

           

YORUMLAR

  • 0 Yorum