Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Beraberliğe talim

10 Mart 2021 - 00:00
Antalyaspor son maç sonucuyla birlikte kıtasında rekorları alt üst etmeye devam ederken, lig sıralamasında sancılı döneme girdi.  Bu nedenle kırmızı alarm seviyesinde yeni haftalarda mutlak galibiyet sağlanması gerekiyor. Antalyaspor kupa maçları da dahil beraberliğe talim ettiği son maçlarda sadece savuma olarak değil, golleri ve kaçırdığı gollerle ön plana çıkmaya başladı. Nitekim daha çok rakip alanda görünmek topu tutmak gol bulmak için daha çok verimli olacaktır.
Takım olma yolunda teknik direktör Ersun Yanal ile önemli mesafe kaydedildiği gözleniyor. Keza aynı durum oyuncuların bireysel performanslarına da bir ara sirayet etmişti. Ancak oyunculardan özellikle hücum bölgesinde yer alan oyuncuların bireysel performansları gözden geçirilmelidir. Mevcut yapıda yeniden sahalara dönen Serdar Gürler hazır olacak mı, Sidney Sam çizgide başarılı ama daha ileri de mi görev almalı, Fredy ve Amilton hücuma çıkarken neden sorumluluk almıyor? Hücum organizasyonlarında takımın mevcut yapısına göre rotasyonların yanı sıra taktiklerinde alternatifleri ortaya konulmalıdır.
Risk almak gerekiyorsa, keza galibiyet için risk almak elzemdir, alınmalıdır. Bu takım karar maçlarında önemli işler çıkardı. Yine aynı oyuncularla daha fazlasını yapabilir. Takım savunmada iyi olduğu kadar, hücumda bulduğu fırsatları değerlendirme noktasında bir o kadar zayıf kaldı. Son maçlarda duran top veya hızlı hücum golleri geldi ama organize anlamda hücumda kısır kalınıyor. Antalyaspor daha iyisini yapabileceği konusunda herkes hemfikir.
Antalyaspor yeni yönetimi yeni heyecanları da beraberinde getiriyor. Bu bağlamda devam eden projelerin de önünü kesmedi devamını sağlanması da iyi niyetli fikirler oluşturuyor. Dolayısıyla eski başkan Ali Şafak Öztürk ise her zaman olduğu takımın yanında olduğunu verdiği demeçle ön plana çıktı. Bu camia artık galibiyeti hak etti, Antalya derbisi artık hiç olmadığı kadar Antalyaspor için önem kazandı.
Antalya derbisinde her iki takımın galibiyeti hedeflediği ortamda, öncelik centilmenliğin sağlanmasıdır. Bu konuda her iki tarafın da olumlu adımları maç öncesindeki Antalya’nın marka değeri açısından önemlidir.
Antalyaspor ailesinin önemli kalemlerinden Şifa Çiçek ve ailesine son dönemde gösterdiği vefa örneği çok değerliydi. Bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı ve huzur dolu günler diliyorum.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum