Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Birtakım Hatalar

08 Mayıs 2019 - 00:01

Süper Lig’de son düzlüğe girilirken Antalyaspor, yapılan birtakım hatalar nedeniyle nihai Avrupa hedefinden uzaklaştı. Takımın tam anlamıyla konsantrasyon sorunu özellikle son maçta hissedildi.

Güçlü bir taraftar desteğiyle deplasmanda Göztepe karşısına çıkan Antalyaspor, her zamanki kadro ile oyuna başladı. Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz Hoca mevcut dinamiği en iyi şekilde değerlendiriyor. Ancak yine oyuncuların bireysel performansları takımı ön plana çıkardığı gibi birtakım hatalar da hezimetle sonuçlanıyor. Buna maçta en güzel örnek Aly Sissokho oldu. Defansta ilk gole sebep oldu ancak aynı zamanda skoru eşitlemede harika bir asist yaptı. Mevlüt için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Tam bir nöbetçi golcü özelliklerini taşıyor. Haftalardır Antalyaspor’un skor yükünü üstelenerek kaliteli bir bitirici olduğunu ispatlamaya devam ediyor. Mevlüt Erdinç de Doukara gibi son çare olarak geldiği Antalyaspor’da olağanüstü performans sergiliyor.

Bireysel hataların diğeri ise, bu sezon ikinci kez takımı erkenden yalnız bırakan Charles gibi oyuncular var. Bu bölgede oynayan oyuncuların kesici olması nedeniyle kart görmeleri doğal olabilir. Keza Charles’ın ilk pozisyonunda sarı kart ne kadar doğruysa, ikinci pozisyonda gördüğü kart ise bir o kadar gereksiz oldu.

Takım, oyundan düştüğü anlarda pozisyon bilgisi ve konsantrasyon eksikliği oldukça sık yaşanıyor. Buradaki çözüm bazı aksiyonlarda oyuncuların duruş ve karşılama bozukluklarının düzeltilmesi defalarca işlenmelidir. Aslında yıllarca beraber oynayan kemik bir ekip var. Fakat oyunda eksik kalınca girdaptan çıkmak oldukça güçleşiyor. Keza Boffin’in penaltı pozisyonundan önce şaibeli olarak topun oyun dışında kalması ve ardından gelen penaltı oyunun kırılma anı olmuştur. Bireysel hatalardan ders çıkarılan her maç Antalyaspor için rahat neticeler elde edilmişti. Dolayısıyla bireysel hatalar önemsenmelidir.

Mete Kalvakan fobisinden kurtulmanın bir yolu var. Bu da rakip kim olursa olsun hakeme rağmen kazanma iradesini ortaya koymaktır. Bu algıyı yine bu ekip kıracaktır. Bu ekibe tam destek verilmelidir.

Antalyaspor için Avrupa hayali uzaklaşsa da matematiksel olarak henüz yarış devam ediyor. Özellikle gelecek iki maçı ev sahibi olarak oynayacağımızı hatırlatarak, Antalya Arena’da Avrupa hedefi için Bursaspor ve en önemlisi de Yeni Malatyaspor maçlarını kazanmak için daha güçlü bir şekilde hazırlanarak, takıma destek olmalıyız.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum