Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Coşku sinyali

16 Aralık 2020 - 00:01 
Sivas deplasmanı Antalyaspor için coşku sinyallerini uzun bir aradan sonra vermeye başladı. Uzun zamandır galibiyete yoksun kalan kentimizin futbol kulübünü böyle görmek oldukça üzüntü veriyor. Ancak son maçta ortaya koyulan futbol umut vermeye başladı. Takımda oyuncuların bireysel performanslarında gözle görülen çaba hissedilmeye başlandı. Bu takımın başka çıkış olmadığını biliyoruz ki öncelikle oyuncuların kendilerine gelmesi gelecek inancını artırdı.
Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal takımda radikal değişikliklerden ziyade oyuncuların bireysel performansına ağırlık vermesi takımı canlandırdı. Özellikle ikinci yarıda nispeten rakipten daha etkin ve gol bölgelerinde etkili pozisyonlar vardı. Takım olarak gol yollarında Jahovic’in daha çok top kullanması gerektiği gerçeğini bir kez daha ortaya çıktı. İleri bölgede oyuncular arasındaki pas trafiği arttıkça daha çok pozisyon görülebilir. Tabi burada Jahovic pivot santrafor olarak sorumluluk aldığı ölçüde Antalyaspor’un hücum zenginliği daha çok çeşitlenecektir.
Rakibin hafta içi oynadığı maçı da göz önünde bulundurulursa Antalyaspor böylesine bir maçtan 3 puanla ayrılması gerekirdi. Teknik olarak kenardan gelen hamleler biraz gecikti ama yine de oyuncu ve kenar yönetimin niyeti galibiyeti kovalamak oldu.
Podolski ve Nuri ikilisi takımda giderek merkez oyuncu rolü üstlendikçe ve oyun anlayışında saha içindeki diğer oyuncu arkadaşlarını oynattıkça arzu edilen takımı görebiliriz. Bunun için daha çok mücadele ve atletik oyuncuların performanslarını üst seviyelere çıkarması gerekir. Nitekim Antalyaspor mevcut kadro yapısında Sidney, Amilton, Fredy gibi değişik tarzda silahları var. Öte yandan kenar yönetimin deneyimi beklentiyi karşılama zamanı olduğu bekleniyor.
Takım olarak galibiyet uzak değil, bunu her zaman kovalamak gerekiyor. Fırsatları değerlendirmek gerekiyor ki kupa maçları da bu bağlamda belirleyici takımı bütünleştirici oluyor. Gelecek haftalarda rakip takımlar giderek performans olarak üst seviyelere tırmandığından lig daha çok çetin geçecektir. Buna karşılık daha güçlü ve motive olmak gerektiğini Antalyaspor camiasının bilincinde olması elzemdir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum