Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Devre takımı Antalyaspor

27 Aralık 2018 - 00:01

Antalyaspor’da sezon başında hiçbir teknik direktörün cesaret edemeyeceği ürkütücü bir tablo vardı. O günlere dönmek istemeyeceğiz ama burada değerlendirilmesi gereken birkaç hatırlatmayı yapmalıyız. Bunlardan ilki takımı toplamak için soyadı gibi korkmaz ve cesur adım atan Bülent Korkmaz, ikincisi ve en önemlisi ise oyuncuların takım olma bilincini kimse tasavvur etmedi.

Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirmesi beklenen Antalyaspor ile dünya kulübü olma yolunda önemli hedeflerine beyaz sayfa açan Fenerbahçe devrenin son maçında kaderin bir cilvesiymiş gibi Antalya Arena’da karşı karşıya geldi. Her iki takımın mutlak puana ihtiyacı olduğu için maçın seyri ve temposu oldukça düşüktü. Yılın son Süper Lig maçlarından gol sesi çıkmaması tamamen takımların tatil havasına girmesinden kaynaklanabilir. Nitekim, Antalyaspor hem önemli eksiklerine rağmen, hem de güçlü ama ağır yaralı rakibine karşı koyarak kısıra döngüde oyunu kontrol altında tuttu.

Antalyaspor’da kenardan gelen oyuncuların katkıları yadsınamaz. Ancak her maçta kanatlardan ve beklerde devreyi oldukça verimsiz hale dönüştü. Sangare ve Sissokho istenileni vermekte devre itibariyle yetersiz kalıyor. Keza, devrenin geneli değerlendirildiğinde mutlaka iyi bir stoper takıma kazandırılmalıdır. Çünkü aksayan ve ağır bireysel hatalara neden olma riski her zaman cepte bulunuyor.

Çok ilginçti ki Antalyaspor’da ikinci bahar yaşayan oyunculardan bir tek Olcan’dan yararlanılamadı. Onun dışında Mevlüt, Serdar, Hakan, Salih ve Yekta aldığı süreleri çok iyi kullandılar. Bu oyuncuları önemli seviyelere taşıyan mutlaka karakterleri ama onlara destek olan cesur yürek Bülent Korkmaz olduğu biliniyor.

Devrenin takımı şüphesiz düşmesi kesin gözüyle bakılan ve bugün itibariyle 27 puan toplayan Antalyaspor gerçeği var. Bu noktaya kadar emek veren öncelikle taraftarların centilmence ve özverili duruşlarını unutmamak gerekir. Yeniliklere imza atan her yönüyle modern futbolun farklı tekniklerini taşıyan bir bütün kulüp olundu. Nitekim, temeli oluşturan Cihan Bulut ve yönetiminin üzerine Ali Şafak Öztürk ve yönetimi de sinerjiyi tamamlayınca ortaya böylesine başarılı tablo elde edildi.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum