Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Etkisiz mücadele

07 Ekim 2020 - 00:01

            Antalyaspor milli maç arası öncesinde yedi puanla gittiği deplasman maçında vasatın üzerine çıkamadı. Tüm ekiple birlikte deplasmana çıkarma yapan Antalyaspor, maalesef rakibin oyununa karşılık hiçbir varlık gösteremedi. Böylesine bir maçın sonrasında kulüp tarafından yapılan açıklama kötü oyunun üzerini kapatmaya yetmedi. Çünkü rakibin oyunu karşısında sahada mücadele eden takım yoktu. Defans hattında yaşanabilecek olası sıkıntılar geçen haftalar sinyal vermişti. Tek bir oyuncuya önlem alamayan bu kadar defans oyuncusu ne işe yarar anlamış değilim. Önümüzde daha uzun haftalar var ve ligin daha uzun geçeceğini düşünerek daha kalıcı stratejilere ihtiyaç var. Naldo buraya ilaç gibi gelecek diye düşüyorum ama diğerlerinin de tam anlamıyla birbiriyle uyum sağlaması önemli.
            Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna zamanında oyuncu değişiklikleri yerine hücumda daha çok etkinlik oluşturabilecek iskeleti takıma ne zaman kazandıracak. Kadro derinliği anlamında malzeme var ama ideale yakın oyuncuları henüz gözlemleyemedik. Daha zengin ve çeşitli hücum varyasyonları görmek yerine oyuncuların sahada yürüdüğü ve birbirini izlediği oyun kabul edilemez.
            Futbolun güzelliği pozisyon zenginliğinin yanı sıra savunmada ne kadar mücadele edildiği ile ilişkilidir. Bu bağlamda rakibin savunmasından ziyade Antalyaspor hücumu ne yaptığının farkında bile değildi. Çünkü rakip kaleye hiçbir etkili atak geliştirmeden maç tamamlandı.
            Antalyaspor hakkı her yerde savunulması elzemdir. Saha içi ve dışında her konuda görüş ve fikir bildirmelidir. Ancak kötü oyun sonrasında rakibe yönelik seyirci açıklaması pek yerinde olmadı. Zemin kötüydü, maça akredite senaryoların dışında seyirci alınmasıyla ilgili mutlaka görüş ve itiraz resmi kanallarda iletilmelidir. Ancak sosyal medya ortamında bu tip açıklamalar sonuç odaklı olmaktan ziyade farklı algılanabiliyor. Haklılığı doğru zamanda ve doğru yerde savunmalıyız. Keza Antalyaspor gibi ligin en doğru ve dürüst takımına yakışan daha basiretli yaklaşımlara ihtiyaç vardır.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum