Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Eto’o tılsımı

07 Ocak 2016 - 23:59

Antalyaspor tarihin en büyük transferini yaptı. Eto’o yaklaşık 6 aydır takımla birlikte çalışıyor. Ancak günümüzde Eto’o ismi maalesef Antalyaspor’umuzdan önce gelmeye başladı. Buraya kadar her şey normal aslında Eto’o kariyeri ve başarılarıyla rüştünü ispat etmiş bir isim. Pekâlâ son zamanlarda Antalyaspor yerine Eto’o isminin takımın önüne geçmesi beni oldukça şaşırtıyor. Neden mi?

 

Çünkü kamuoyu olarak Eto’o’yu düşünmekten takımın halini sorgulayamaz olduk. Eto’o zaten elinden geleni yapıyor. Devre arasına 3 maç kala Yusuf Hoca’yı gönderdik. Ardından elinden geleni yapan Eto’o için daha fazla yükleme yaparak fazlasını istemeye kalktık. Karakteri oyunundan daha büyük olan kaptan da zor zamanda görevi reddetmedi.

 

Aylardır herkes Eto’o ile yatıp kalkarken, kimse Antalyaspor’da dünü bugünü ve özellikle de yarına dair bir ifade veya söylem geliştiremiyor. Bu takımda Eto’o sadece başkanlık haricinde bütün sorumlulukları üstlenirken, son zamanlarda oldukça yükleme yaptık. Bu adama dünyanın parasını sonuna kadar sömürmek için mi ödedik. Eto’o bizim için golcüdür, takım lideri olarak Antalyaspor kaptanıdır. Dolayısıyla fazla yükleme oyuncuya da takıma da zarar verecektir. Bu nedenle kendisine verilen görevleri oyuncu itiraz etmiyor diye abartmamak gerekir. Önemli marka değeri oluşturacak Eto’o ile bütün imkanları belli sınırlar içinde kullanalım.

 

Bugün Antalyaspor yeni hoca ile yeniden yapılanma fırsatını arıyor. Ancak elindeki formsuz ve katkı sağlamayan oyuncuların takımda kalıp kalmayacağı düşünülmüyor. Ligin başlamasına az bir süre kala yapılan transferler yeterli mi?

 

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum