Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Fırsatlar gelip geçiyor

19 Aralık 2018 - 00:01

Antalyaspor sezonun en kritik maçlarından birinde hatırlanırsa o anlarda ligin son sıradaki takımına puan kaybetmişti. Dolayısıyla ligde mevcut takımların konumuna göre küçümsenemeyecek ya da büyütecek kadar öngörüde bulunmak ancak ahmaklık olur. Ancak fırsat ikinci kez kapıyı çalmasına rağmen Antalyaspor yine galibiyet sonucu alamadı.

            Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz, dar oyuncu rotasyonunda oyun sistemine katkı sağlayan birtakım güzellemeler çıkarıyor. Fakat Antalyaspor adına son zamanların en kötü savunma performansı Malatya deplasmanında yaşandı. Takımın temel kurgusunda yer alan kaptan Diego sezonun en kötü performansına ek olarak diğerleri de eklenince beklenmedik skor ortaya çıktı. Doukara’nın ileride uçta mutlak surette yokluğu hissediliyor. Mevlüt alternatif olarak iyi bir ikinci forvet olabilir ama onun yakınında oynayanların performansı hiç ona yardımcı olmadı. Oyun dizilişinde Maicon forvet arkası olarak verimli olmadığı görüldü ve ikinci devre başında hocanın yaptığı hamleler bekleneni vermediği için rakibin oyun düzenine mahkum kalındı.

            Puan tablosundaki frekans aralığı (34-12) takımların ne kadar yoğun rekabet ortamının olduğunu gösteriyor. Devre arasına girmeden son hafta da geçen hafta gibi ateş çemberi oluşturacağı şüphesiz. Bu nedenle Bülent Hoca’nın Olcan, Osman, Harun gibi oyunculardan ligde forma şansı vermesi adına kupada daha çok ön plana çıkartması beklenebilir. Çünkü Barrada, Chico ve Maicon haftalardır beklentilerin altında performans gösteriyor.

            Hafta sonu bu maçın önüne geçen önemli bir hadise cereyan etti. Zorluk derecesi ve kritik eşiği atlamak adına önemli bir maç öncesinde; kulüp yöneticileri ve Başkan Ali Şafak Öztürk’ün keyfi alemini, kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunması oldukça rahatsızlık uyandırdı. Üstelik aynı zaman diliminde bin bir eziyetle deplasman yolculuğu yapan taraftarlarımız ve oyuncuların motivasyonu göz önünde bulundurulduğunda böylesine keyif anlarının paylaşılması empatiyle sorgulanmalıdır. Maç önü bir takımın yöneticileri ve başkanına yönelik vur patlasın çal oynasın görüntülerini sosyal medyadan paylaşması her ne kadar samimiyet algısı oluştursa da, hem takıma hem de kulübe saygısızlık olarak nitelendirilebilir. Öncelikle kendilerinin hangi sıfatla ve neden Malatya’da bulunduğu düşünülürse daha kolay yanlışa sürüklendiğinin farkında olunabilir.

            Sezonun kritik eşiklerinden biri de kuşkusuz devrenin son maçı olacaktır. Bu noktaya kadar büyük bir emek gösteren taraftarlarımızın yine aynı özveriyle itici güç olarak yerlerini alması bekleniyor. Nitekim Bülent Hoca’nın takımı finale en iyi şekilde hazırlayacağından kimsenin şüphesi olmaz. Doksan dakika boyunca mücadele olduğu sürece bu takıma ve oyunculara her daim güven duyulur. Üçüncü kez ayağa gelen bu önemli fırsat, camia olarak sahiplenilmelidir.

            Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum