Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Futbol gecesinde Antalyaspor gururu

12 Ocak 2016 - 23:59

FIFA tarafından bir önceki sezonun en iyilerine verilen BallonD’or prestiji en yüksek kabul görmüş futbol dünyasının ödül törenidir. 2010 yılından bugüne kadar en iyi futbolcu, dünyanın her yerinden antrenörler ve uluslararası takım kaptanlarının yanı sıra gazetecilerin kullandığı oylara dayanarak seçilir.

Bu ödül törenine Antalyaspor olarak katılmak oldukça gurur vericiydi. Türkiye’den sadece Antalyaspor’un temsil ettiği ödül töreninde Eto’o yılın en iyilerine ödüllerini takdim etti.

Eto’o sayesinde Messi, Ronaldo ve diğer yıldızlarla bir araya gelen Gültekin Gencer gelecekte Antalyaspor formasına kazandıracak yıldızları bir bir yokladığını aklımdan geçirdim. Öyle inanıyorum ki başkan Gencer bu hayali gerçekleştirecek alt yapı çalışmasını yapmıştır.

Her biri birbirinden değerli isimlerin bulunduğu ödül töreninde günümüzde Dünya’nın yıldızlarına tek kutlayan Eto’o ülkemiz adına en büyük gururdu. Eto’o kariyeri başarılarla dolu olması günümüzde bile oldukça önemli katma değer oluşturuyor. Dolayısıyla kendimizden birini en iyileri ödüllendirirken gördüğümüzde bu gururu yaşamak oldukça heyecan vericiydi.

O ödüle ülkemizden en yakın isim şüphesiz ki Arda Turan ise bundan sonraki yıllarda ebedi gururumuz olur.

Bu tip ödüllere ulaşan oyuncuların çok çalışarak kariyerinin zirvesinde bu mertebeye ulaşması hiç de kolay olmadığını genç oyuncularımız adına örneklendirilebilir.

Antalyaspor tarihinde isminin duyulmasının çok uzağında olan bir organizasyonda yer alarak ülkemizi temsil etmesinde emeği geçen herkes teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum