Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Futbola Niyet Hentbola Kısmet

15 Mayıs 2019 - 00:01

Antalyaspor futbol takımı tatil moduna erkenden girince Avrupa hedefinden düştü. Antalyaspor futbolda kaybetti ama hentbolda Avrupa kapıları açıldı. Bu nedenle camia olarak futbol takımıyla buruk başlanan hafta sonu hentbol takımının olağanüstü mücadelesiyle sevince dönüştü.

Antalyaspor futbol takımı teknik direktörü Bülent Korkmaz devre arasında gazetemize yaptığı röportajda, sezon sonu hedefini 41 puan olarak öngörmüştü. Hâlbuki, Antalyaspor ligin bitimine dört hafta kala bu hedefi tutturmuştu. Son iki haftada ligde kalma mücadelesi veren takımların performansı Antalyaspor’a göre daha belirleyici oldu ve Avrupa hedefi açık olmasına rağmen takım lige erkenden havlu atıldı.

Antalyaspor’da sezon başı, aslında geçen yılın devre arasında başlamıştı. O gün bugündür geçmiş dönemin izleri sürerken, bugünkü ekibin mevcudiyetin üzerine katkı göstermesiyle birlikte kırmızı beyazlı ekip ligde üst sıralarda yer tırmandı. Ancak son haftalarda takımın performansından kimse memnun değil. Özellikle genç oyuncuların fırsat bulması gereken maçlarda sezon başından bugüne Antalyaspor armasına vazifelerini yerine getirenler için nitekim Avrupa hedefinden uzak kalındığı düşünüldüğünde, artık dinlenme vakti gelmiştir. Kısacası, sezon sonuna kadar forma şansı bulamayan genç oyuncuların sahada olması takımın geleceği adına faydalı olacaktır. Naçizane görüşüm, Antalyaspor alt yapısından bazı isimlerin kupa maçlarında olduğu gibi lig maçlarında süre almalarıdır.

Antalyaspor hentbol takımı Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda bir kez daha tarih yazdı. Geçen haftalarda yapılan destek çağrıları karşılık buldu ve taraftar camia bütünleşip hentbol takımının yanında bulundular. Hentbol, Antalya’da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi günümüzde de sevindirmeye devam ediyor. Hafta sonu öyle bir maç oldu ki inanın sertlik derecesi oldukça yüksek olmasına rağmen her iki taraf da centilmenlikten asla ödün vermedi. Nitekim rakip Adıyamanspor ekibi de en az Antalyaspor kadar kazanmayı hak etmişti. Baştan sona kıran kırana geçen maçın galip tarafı son 10 saniyede gerçekleşti ve Antalyaspor 29-28 kazanarak, tarihte bir ilk olan Avrupa kupalarına katılmayı garantiledi.

Antalyaspor hentbol takımının başarısında yıllardır emeği geçen başta Hakan İrban maç sonunda yaşadığı duygu dolu anlar, bütün spor yöneticilerine sebatın örneği olsun. Bu takım gerçekten zor şartlarda bugünlere gelerek, ilk kez böylesine büyük bir zafere imza atıyor. Tebriklerin en büyüğü sezonun kentimiz için en iyisi Antalyaspor Hentbol takımı içindir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum