Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Gençlik Aşısı

22 Mayıs 2019 - 00:01

Antalyaspor için Avrupa hayalleri suya düştü derken, sezonun en önemli maçlarından birinde gençlik aşısı sayesinde en önemli rakibine karşı kök söktürdü. İlk on birde daha önce birçok kez forma giyme fırsatı bulan Doğukan, Harun ve Bahadır’ın yanı sıra ilk kez profesyonel olarak sahaya çıkan 17 yaşındaki Erman ve 20 yaşındaki Sergen kulübe umut oldu.

Yeniden Avrupa hedefine odaklanmada şüphesiz Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz’ın maçtan önce kulüpteki olumlu havaya göre önümüzdeki sezon devam mevcut teknik ekiple edilmesinin sinyalleri ve ardından hocanın kazanmaya yönelik keskin açıklamaların da payı büyüktür. Korkmaz maçtan önce hafta içi yaptığı açıklamada “son maçları kazanıp, taraftara kendimizi affettireceğiz” diyerek takımına ve kendine güvenini de ortaya koydu. Teknik direktör olarak böylesine cesaretli olması herhalde sporculuğundan kaynaklanıyor. Ayrıca bunu Antalyaspor’un gençlik aşısı ile başarması kesinlikle takdiri hak ediyor. Sezonun en iyi çıkış yapan rakibine karşılık olağanüstü bir oyun ortaya çıkaran Antalyaspor, beni yanılttı ve Avrupa umudunu son maça taşıdı.

Maçın en iyi oyuncusu attığı harika golün ötesinde oyunu yönlendirmesiyle Harun Alpsoy oldu. Ayrıca Mevlüt’ün iki golüne ayrı parantez açılmalı ki her hafta gol noktasında imdada yetişiyor. Bu nedenle sezonun oyuncusu da kesinlikle Mevlüt Erdinç olması gerektiğini şimdiden rahatlıkla ifade edebiliriz. Oyuncuları kategorize etmek bir yana takım olmak daha önemli günümüz futbolunda. Çünkü oyuncuların bireysel performansları artık maçlarda çok da belirleyici olmuyor, bu nedenle Avrupa kupalarında finale kalan İngiliz takımları gözlemlendiğinde takım oyunu hepsinin başarı parolası olmuştur.

Futbolda ülkemizde yerli genç oyunculara fırsat birkaç kulüpten biri olarak gururlandık. Gençlik aşısı, her kulübün geleceği için hem finansal olarak hem de kadro rotasyonu olarak önemli bir vizyon meselesi olmalıdır. Bunu Antalyapsor’da başaran teknik ekip ve camiaya minnet borçluyuz. Trabzonspor’un modelini neden daha iyi geliştirerek Antalyaspor’da uygulanmasın. Bugün bütün imkanlar var, yeter ki genç oyuncular bireysel ve teknik anlamda gelişimlerine gayret göstersin.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum