Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Gole kapalıyız

06 Ocak 2021 - 00:23
            Antalyaspor yeni yılın ilk maçında bembeyaz sayfa ile lig maratonuna devam ediyor. Ancak futbolcularda mental anlamda çöküşün sinyalleri oyuna ciddi anlamda yansımaya devam ediyor. Keza takım olarak yeni bir başlangıçta öncelikli kural kaleyi gole kapatmak oldu. Bununla da son maçta rakip karşısında, takım savunması anlamında hem skor anlamında hem de fiziki anlamda başarı sağlandı. Bu noktada oyuncuları kutlamak gerekir. Her ne zaman oyuncular takım olarak eleştirinin merkezine koyulsa da, başarılı olunan noktalarda bunun mutluluğunu paylaşmak gerekir.
            Takım olarak keşif ve coşkudan uzak olunan şu dönemde Antalyaspor nasıl gol bulabilir? Bu noktada son zamanlarda performans olarak Fredy ve Amilton ikilisinin bunu sağlayabileceği kanaati oldukça güçlü duruyor. Çünkü futbolda oyunu yavaşlatmanın aksine daha hızlı ve akıcı oynayan takımlar gol bölgelerinde daha etkili oluyor ve skor anlamında rahatlıkla sonuca ulaşabiliyor. Bu nedenle bu ikiliye Orgill ve Jahovic henüz uyum sağlayamadı. Nitekim şu geçiş döneminde Sidney Sam ile risk alıp, takımın hücum yönü şekillendirilebilir.
            Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal kafasına koyduğunu uygulayan ve netice alan bir hocadır. Peki Antalyaspor futbol kulübünde mevcut yapıda Ersun Hoca kafasında planladığını mı uyguluyor, yoksa takımın kendi içinde yapısal sistem karşıtlığı mı var anlaşılmış değil. Çünkü takım olarak sahada şu ana kadar coşku ve etkinlik görüntüsü olan bir maç izlenmedi. Bu nedenle Antalyaspor hep kötü yönleriyle karşımızda duruyor. Ne zaman iyi bir Antalyaspor göreceğimiz konusunda camiada kuşkular giderek artmaya başladı.
            Ara transfer döneminde yönetimin nokta atışları yapması takımın ligde kalması açısından büyük önem arz ediyor. Özellikle Ersun Hoca’nın istekleri doğrultusunda gerekli noktalarda eksikleri gidermek yönetimin asli görevidir. Bu noktada herkesin biraz sabır gösterip, devre arasında gerekli neşter operasyonu gerçekleştirilmedir. Burada hepimize düşen görev takımın geleceğini düşünerek temkinli hareket etmek ve herkesin ne koşulda üzerine hangi görev düşüyorsa buna istifa da dahil onu yerine getirmesidir. Kimsenin takımın üzerinde herhangi fantastik planlar kurma gibi lüksü olamaz.
            Lukas Podolski konusunda taraftarların biraz daha şu günlerde zor ama aklı selim olmasında fayda görmekteyim. Podolski özel bir oyuncu, Antalyaspor için de takıma katkı sağlayan bir oyuncudur. Aynı zamanda FIFA ve UEFA nezdinde uluslararası otoritelerce kabul görmüş kıymetli bir oyuncudur. Bu nedenle onun hakkındaki düşünceleri mikro ölçekten makro ölçeğe taşıyıp, art niyet ölçeğinde kabul edilebilir konuma getirilebilir. Bu konuda en büyük en büyük özveri taraftar gruplarının başını çeken liderlere düşüyor. Onlar da gereğini yaptılar ve tekrar taraftar ile Poldi arasında sulh sağlandı.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum