Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Güle güle Şimşek

08 Aralık 2015 - 23:59

Antalyaspor’u Süper Lig’e çıkaran ve Eto’o transferiyle tarihi bir başlangıca imza atması rağmen, son 10 haftada tek galibiyet alması nedeniyle geride kalan 6 aylık başarılı performansına gölge düştü. Haftalardır kaynayan kazanın faturası taraftarın ve kamuoyunun geniş baskısıyla Yusuf Şimşek’e kesildi.

Sezon başlamadan önce Yusuf Hoca’ya güvenim tam olduğunu belirtmeme rağmen, son güne kadar arkasında durdum. Memleketimizin evladı olarak bir fiil sahip çıkmaya çalıştık. Saha dışı bazı olumsuzlukları da görmezden gelindi. Eğer başka hoca olsaydı, şimdiye kadar çok, tribünlerin de hışmına uğrardı. Takımın sezon başındaki tarihi başlangıcı ve çıtayı yükseltmesi camianın da beklentisini artırdı. Açıkça itiraf etmek gerekirse, sezon başında kime sorsam, Yusuf Hoca Antalyaspor’u kaldıramaz demesine rağmen, başarı bekliyordum. Tabi bunun sürdürülebilir olması için de çok uğraştım. Yani takımın daha çok çalışması gerektiğini, orta saha ve defansta yapılan bireysel hataları vurgulanmaya çalışıldı. Yusuf Hoca’da herkes gibi 7 maçını tribünden izledi. Belki bu bakış açısı fayda eder diye uman yönetim bile yeniden kulübeye inene kadar sabretti. Dolayısıyla evdeki hesap çarşıya uymadı ve sonunda beklenen oldu Yusuf Şimşek’in takımdaki görevine son verildi.

Peki “Yusuf Hoca her şeye rağmen gönderilmesi gerekir miydi veya tecrübeli bir hocanın yanında yardımcılık yaparak katkı yapabilir miydi?” diye düşünmedim değil.

Yönetimin takımın başına kimi getireceği merak konusu, bunun için birçok aday var. Öyle ki odaklanılan isimlerin takıma katkı sağlayabileceğinden kuşkum yok. Devre arası oyuncu takviyesi şart görünüyor. Gelen hoca mutlaka eldeki malzemeyi revize edecektir. Bu nedenle kendilerine dikkat etmeyip, Yusuf Hoca’yı yakan futbolcular için de tehlike çanları çalıyor.

Nasıl devre bitmeden takımın hocası görevden alınıyorsa, görevini yapmayan futbolculara da neşter vurulması gerekir. Kimse kimseyi kandırmasın bugün gelinen noktada sadece Yusuf Şimşek sorumlu değil. Takımda bazı ayarsızlar da mevcut, umarım yeni hocayla “istikrarlı” bir performans sergilerler.

Sezon başından bugüne 14 haftanın 6 haftasını tribünde geçiren Yusuf Şimşek’e memleketin takımına gösterdiği çabalardan dolayı teşekkürler.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum