Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Günah keçisi teknik direktörler

11 Aralık 2019 - 00:01

Antalyaspor’da teknik direktör değişikliği kötü gidişatı yine değiştirmedi. Her geçen hafta adeta takımın giderek içinden çıkılmaz bir hale neden oluyor. Takımın neredeyse her bölgesinde sorun yaşanıyor. Son olarak bir buçuk ay önce yönetim tarafından vurulan neşterin krize çare olmadığı gibi yarayı daha da derinleşmesine sebep oldu. Moral açısından Antalyaspor’un içinde bulunduğu tek faydalı konu ise ligin ilk devresi olmasıdır. Eğer söz konusu tabloyu ligin ikinci devresinde yaşandığı düşünün, gerisini zaten tahmin edebilirsiniz. Bu fayda krizin derinleşmesiyle birlikte takımdaki sorunların asıl kaynağına ulaştıracaktır.
Antalyaspor 7 maçtır kaybetmesinin tek sebebi ise teknik direktör oldu. Ağır faturayı takımda herkesin kendine kesmesi gerekirken, teknik direktörler kan değişikliği olarak görülüyor ve hemen kötü gidişata çare olacağı kanıksaması düşülüyor. Halbuki içerde sorunların çözümüne yönelik geniş kapsamlı bir süreç yürütülse ve devre arasına kadar takıma güvenilse belki bir ya da birkaç galibiyet alınabilirdi. Geçmişi sorgulamak yerine, Antalyaspor’un yarını daha çok tehlikede olduğunu vurgulamak hepimizin görevidir. Takımda maddi boyutta krizden daha çok performans düşüklüğü göze çarpıyor.
Son olarak Antalyaspor takibi karşısında bildiğiniz gibiydi. Oyuncular bir an önce devre olsun niyetiyle mücadelen yoksunlar. Teknik ekibin ilk kez böylesine hastayla karşılaşması da bocalama sürecini daha da uzatıyor. Mevcut kadroda kısıtlı imkanlar dahilinde alternatifler çok fazla değişmedi. Teknik ekip, belki de devre arasını bekliyor ancak devre arasına kadar Antalyaspor mutlaka puan veya puanlar kazanmalıdır. Daha kötü bir konumdan takımı canlandırmak yeniden ayağa kaldırmak belki çare olmayabilir.
Antalyaspor’da sabır taşına dönen taraftarlar gerçekten Yivli Armaya sevgiyle bağlılığını kanıtladığı günler yaşanıyor. Takımın kötü gidişatında taraftarlardan her biri canla başla stadyuma geliyor, deplasmana gidiyor. Şimdi başta yönetim ve oyunculara sormak gerekiyor; takımın bu halinden taraftara yaşatılan eziyet reva mı?
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum