Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hedef Antalya derbisi

14 Mart 2019 - 00:01

Antalya derbisi ile Süper Lig düzeyinde üçüncü sezonda sekizinci kez taraflar karşı karşıya gelecekler. Nitekim Aytemiz Alanyaspor’un galibiyet düellosunda 3-2 üstünlüğü bulunuyor. Puan tablosunda ise yine kıl payı farkla Alanyaspor üst sırada yer alıyor. Ayrıca her iki ekibin son beş maçına göz atıldığında, Alanyaspor son haftalarda yakaladığı form grafiğiyle üst sıralara tırmandı. Göstergeler ve istatistikler Alanyaspor’dan yana olmasına rağmen şiddetle puana ve hatta galibiyete ihtiyacı olan takım Antalyaspor…

İlk devreden bu yana Antalyaspor kayıpları oynuyor, hazırdan erimeye devam ediyor. Takımın harika gidişatı 2018 yılına mahsur kaldı. Geçen sekiz haftada sadece bir galibiyet elde eden Antalyaspor’da krediler tükendi.

Antalyaspor son haftanın kapanış maçında Galatasaray’a karşı çok farklı mağlup olmasına rağmen oyunun kırılma anlarını değerlendiremediği için iyi oynamasına rağmen kötü sonuçla karşı karşıya kaldı. Özellikle hücumda oynayan oyuncuların verimliliği ve kaleyi bulan şut sayısında nispeten artış vardı. Ancak savunmada yine birtakım kronik sorunlara çözümsüz kalındı. Bu bölgeye devre arasında takviye yapılmadığı bazı maçlarda oyundan tamamen kopmalara neden olup, farklı skorlarla mağlup düşüldü. Antalyaspor’da sıkıntı bazı oyuncuların yedeği olmadığı için takımı yapısal ve mental rahatlığa sevk ediyor. Bu nedenle kimi maçlarda özellikle hiç beklenmedik zaman yaşanılan konsantrasyon eksikliği nedeniyle istenilen skorlar elde edilemiyor. Bu noktada sadece teknik heyet değil, aynı zamanda yönetiminde sorumluluk sahibi olarak takım oyuncuları üzerinde hakimiyet kurması gerekir. Bizim ülkemizde çok profesyonel yönetim anlayışları daha önceki deneyimlere göre çoğunlukla hüsranla sonuçlanıyor. Antalyaspor yönetimiyle oyuncular arasında kopukluk olduğu için söz konusu yaklaşımın sancıları sahaya ve dolayısıyla skora yansımaktadır.

Aytemiz Alanyaspor form grafiği ve kredibilitesi nedeniyle Antalya Arena’daki derbiye nispeten daha rahat çıkacaktır. Bu nedenle maç öncesi mental açıdan daha ön planda yer alıyorlar. Antalyaspor kötü maçlar sonrasında arayış içinde olduğundan tek hedefi kazanmak, bu nedenle Antalya Derbisi Antalyaspor teknik direktörü açısından seçilmiş maçlar içinde yer alabilir.

Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz ve Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın ilk kez Antalya Derbisinde karşı karşıya gelip, kozlarını paylaşacaklar. Her iki takımın ligdeki konumu ve kritik virajlar öncesinde çok önemli ve seyir zevki yüksek mücadele biz Antalyalıları bekliyor. Her maç olduğu gibi tabii ki dostluğun bâki kalması maçtan daha önemlidir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum