Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hediye Avrupa bileti

29 Mayıs 2019 - 00:01

Antalyaspor soluk soluğa Avrupa heyecanını son maça kadar taşıdı. Avrupa bileti bir maç geldi bir maç gitti derken, son maçtaki oyuna göre hediye gitti. Antalya gibi dünya kentine Avrupa kupaları çok güzel olacaktı ancak maalesef ki bir türlü nasip olmadı.

Sezon birçok takım gibi Antalyaspor için de olağandışı gelişti. Özellikle sezon başındaki beklentilerin birçoğunun tersine çıkan iki takımın mücadelesi son maçta bile skor anlamında ortaya çıktı. Sezon başı mevcut duruma göre önemi düşük Antalyaspor ile beklentisi en düzeyde olan Fenerbahçe sezon gibi maçın seyri gelişti ancak skor anlamında oyunun tam tersi oldu. Antalyaspor’da kadroda yer almayanlar karakter koyarak oynadı, fakat skor anlamında bireysel hataları değerlendiren rakip kazandı.

Sezonun yazısı olmasından ziyade son maçta Avrupa biletini nasıl teslim edildiği maça değinmek daha doğru olacaktır. Çünkü bugüne kadar takımların frekans aralığının yakın olduğu bir sezona şahit olunmadı. Düşme potasında yer alan rakip Fenerbahçe bile bir anda altıncı sırada ligi bitirdi. Dolayısıyla Antalyaspor çok iyi oynadığı maçtan nasıl puan ya da galibiyet çıkaramadı doğrusu hayretle izledim. Yedeklerin ağırlıklı olduğu mevcut yapıda kaybederken bile çok oynayan bir takım olduğundan dolayı Antalyaspor teknik heyeti ve oyuncuları kutlamak gerekiyor.

Antalyaspor’da maçın oyuncusu yine skor görevini yerine getiren Mevlüt Erdinç olurken, diğer taraftan genç oyuncuların azmini ve heyecanına yenik düştüğünü hatırlatmak gerekir. Amilton verimli bir sezon geçirdi ancak sinirlerine hakim olup, bencillikten vazgeçtiğinde daha çok katkı sağlayabilir.

Gelecek sezonlarda Avrupa hedefi her zaman çantada olsun. Böylesine fırsatlar her zaman uğramıyor. İstikrarlı bir politika izlenirse, gelecek yıllar Avrupa oynayan oyuncularımız bile olabilir. Bu noktada en büyük takdiri ve saygıyı teknik heyet hak etmektedir. Tecrübelerin üzerine inşa edilecek bir organizasyon için Avrupa kupaları hayal değil.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum