Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hesaplar tutmadı

04 Aralık 2019 - 00:01

Antalyaspor haftalardır girdiği türbülanstan çıkmakta zorluk çekiyor. En son galibiyeti 6 hafta önce almasından bu güne teknik direktör değişimine rağmen, takım yara almaya devam ediyor.
Teknik direktör Tomas eski takımına karşı ilk sınavından başarılı olamadı. Oyun anlayışında biraz dokunuşlar olmasına rağmen oyuncuların konsantrasyon eksikliği skoru değiştiremedi. Oyuncuların bireysel performanslarından öte takımın yetersizliği tüm sorunların ana sebebi olmuştur.
Süper Lig’de teknik direktör değiştiren takımların birçoğu açtığı beyaz sayfada en azından galibiyet alıyor. Ancak şu an için Antalyaspor’da teknik değişim hüsranla sonuçlandı. Her geçen maç Antalyaspor açısından daha zorlu hale geliyor.
Sezonun ilk transferlerinden biri olan Atıf son iki haftadır kaleye şut atıp, sonuca gidemeyen oyuncular arasında ilk sırada yer alır. Böylesine bir oyuncunun özellikle son haftalardaki beceriksizliği takıma pahalıya mâl oluyor.
Antalyaspor için girdaptan çıkış formülü aslında uygulamada oldukça zor değil. Başkan ve yönetim oyuncularla takım performansına yönelik birden fazla görüşme yapmalıdır. Oyuncuları her maç için ayrı ayrı motive etmelidir. Her maçta cefa çeken taraftar için hiç değilse önemli bir maç kazanıp, oyuncularla yıldızı barıştırabilir. Fenerbahçe maçını kazanan oyuncular sanki başka dünyadan gelip maçı kazanmışlar gibiler…
Devre arasına girmeden önce önemli virajlardan geçen Antalyaspor için hâlâ her şey bitmiş değil. Taraftarı devre arasına kadar küstürmeden son maçlardaki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Hesaplar tutmadı diye dövünmenin anlamı yok, bir an önce yönetimin takımı galibiyete hazırlaması elzem hale geldi.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum