Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

İç sahada dökülmeye devam

05 Şubat 2020 - 00:01

Antalyaspor son olarak iç sahada rakibi karşısında kazanamadı. Dolayısıyla 7 haftalık süreçte, iç sahada kayıp serisi devam ediyor. Antalyaspor gibi takıma çaresizlik görüntüsü hiç yakışmıyor. Ligde alt sıralardan tırmanmak isteyen takım canla başla galibiyete odaklanmalıdır.
Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna yeni arayışlar içinde takımı tanımaya çalışıyor ama en önemli hedef rakibi yenmeyi başaracak hamlelerde bulunmaktan kaçınıyor. Sezon arası yeni transferler ile takımın güçlenmesi ve kadronun kabuk değiştirmesiyle birlikte iç sahada kan kaybı hâlâ sürüyor.
Yeni katılımlarla birlikte teknik ekibin eli giderek güçlendi. Hatta kenarda forma şansı bulamayan oyuncular bile takımda ikinci baharını yaşar hale geldi. Böylesine bir ortamda taraftarların da gözlemlediği bazı serzenişler haklı olarak sorgulanmalıdır. Doğukan Antalyaspor’un evladı ama bal yapmayan arı gibi sürekli forma şansı bulması artık yeter noktasına getirdi. Diğer gençlere de yeri ve zamanı geldiğinde forma şansı verilmelidir.
Savunmada taşlar yavaş yavaş yerine otururken, kadro rotasyonunda alternatiflerin arttığı ileri uçta bir takım uyum problemleri yaşanıyor. Artık oyuncular saha içinde daha profesyonel hareket edip, ellerinden gelenin daha fazla ortaya koymalıdır. Bu da takım olarak mücadeleyi üst seviyeye taşıyacağı gibi skoru da fazlasıyla lehine sonuçlandıracaktır.
Antalyaspor yarın kupa maçında mücadele seviyesini artırıp, avantajlı bir skor elde edebilirse, yarı finalist olabilir. Ama öncelikli hedef kupa yerine ligi düşünmek olacağından tüm gücü ve enerjiyi lige yansıtmak daha çok takımın geleceğine yönelik olacaktır. Yine de spor sever olarak düşünüldüğünde, mevcut imkanlar değerlendirildiğine göre kupada yola devam edebilecek potansiyeli Yivli Arma taşıyor.
Hafta sonu belki kupadan daha önemli bir maç olacak yine bulunulan konumu yakından ilgilendiriyor. Rakip Kayserispor, son maçını kaybetmesine rağmen oldukça istekliydi. Buna yönelik Tamer Hoca’nın savunma önlemleri daha sıkı ve yoğun olmalıdır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum