Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

İş Bilenin Kılıç Kuşananın

28 Ağustos 2019 - 00:01

            Çağlar boyu insanlar duygu ve düşüncelerinden hareketle deneyimlerini aktarmak için kısa ve öz ifadeler kullanmışlardır. Bu nedenle ne güzel söylenmiş ki “At (iş) binenin, kılıç kuşananın” orijinalinde olduğu gibi her şey olması gerektiği idare edilmesi veya kullanılmasıdır. Antalya’da iki Süper Lig temsilcisi Antalyaspor ve Alanyaspor ilk haftada deplasmandan galibiyetle dönerek hepimizi umutlandırdı, ta ki ikinci haftaya kadar…
            Antalyaspor kendi evinde sezonun ilk maçında maalesef sınıfta kaldı ve rakipten puan alamadı. Sezon başında takımda bazı teknik ve idari işlerin süreci transfer sürecini yavaşlatınca sezon başı çok çabuk geldi. Hali hazırdaki Antalyaspor takımının geçen seneden fazla bir farkı yok. Çünkü hücumda üretkenlik adına hiçbir yaratıcı oyuncu bulunmuyor. Ligin tecrübeli oyuncusu Atıf’a bağlanan hücum etkinliği de beceriksiz bir penaltı atışıyla başlamadan bitti. Rakibe göre daha tecrübeli oyuncuların yer aldığı Antalyaspor taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Hangi Antalyaspor’a inanmalıyız, Göztepe karşısında kazanan takım mı, Denizli’ye karşı tel tel dökülen mi?
            Sezon öncesi pazarlama ve tanıtım faaliyetleri ne kadar güçlü yaparsan yap, takım sahada varlık gösteremezse kısıtlı etki oluşturur. Bu nedenle kombine satışları, tarafların formalara ilgisi gibi önemli gelir kalemlerinin devamlılığını sağlamak için sportif başarı şart görünüyor.
            Alanyaspor ile sezona aynı dönemde başlanıldı ama takımın gollerini atan oyuncular takımdan ayrılınca hücum etkinliği neredeyse iflas etti. Yeni gelen oyuncuların uyum süreci derken, sanırım epey sancılı dönemler bizi bekliyor. Keza Alanyaspor üç beş kuruşa bakmadı aldığı oyuncular kampa katıldı veya sezon öncesi hazır hale geldi. Sonuç ortada içerde dışarda ilk iki haftanın en iyi takımı konumuna geldi. Bu nedenle yazının başlığı yönetime bir göndermedir. İşi bildiğini varsayarak, takım yönetimine talip olanlar görevlerini bir an önce yerine getirmelilerdi.
            Milli takım arasında her kulüp eksikliklerini değerlendirecektir. Antalyaspor ise gol yollarında çok daha çalışıp, skor üretmelidir. Antalyalı taraftarın maça gelmediği bir yana, uyku getiren bir takım daha çok seyirci kaybeder.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum