Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Israrla düşerken

29 Aralık 2015 - 23:59

Ekolojik Arena ha bugün ha yarın açıldı derken Süper Lig’de 3 maç oynandı. Sonuç arenada 5 puan kayıp.

Kulüp tarihi boyunca kombine satış rekorları kırdığı dile getirildi. Geçmişteki rakamlar kıyaslandığında olağanüstü bir artış söz konusu olduğu aşikar. Ancak yaklaşık 30 bin passolig, 15 bine yakın kombine satılmasına rağmen arenada 10 bin kişi ya var ya yok.

Kentin nüfusu olmuş 2 milyon küsür, yılın transferi takıma kazandırılmış, yepyeni Ekolojik Arena yapılmış iken, stadyumun her halükârda dolu dolu olması bekleniyor. Ancak bir şeyler eksik kalıyor. Üstelik takımı her fırsatta sahiplenen orijinal Antalyasporlu belediye başkanı varken eksik olan biziz. Takımın pazarlamasına yönelik hiçbir argümanımız yok. Eto’o transferi camiayı oldukça tembelleştirdi. Sürekli Eto’o şöyle Eto’o böyle özelinde yürüdüğümüzden etrafta ne olup bittiğinden bir haber kalıyoruz.

Devre arasına yaklaşırken, Yusuf Hoca gönderilmesinden bugüne süre gelen ısrarlı düşüşü puan tablosunda görmek acı veriyor. Her hafta ortalama bir sıra dibe çöküyoruz. Bereket versin sezon başında alınan puanlar şu an ki konuma az da olsa katkı sağlıyor. Keza son olarak Gaziantepspor örneği oldu. Rakip resmen beraberliğe razı teslim olmuş. İtalyan işi Eto’o onaylı 3-5-2 dizilişle sahaya çıkıyoruz. İlk yarıda rakip oynuyor Antalyaspor pozisyona girmekte sıkıntılar çekiyor. Kanat oyuncularının sınırı aşan top kayıpları, atakların başlamadan bitmesine yol açıyor. Bu oyuncular hangi zaman, tam anlamıyla maçın başından itibaren formunda olacak merak konusu haline dönüştü. Sakıp her maç ilk on birde olmasına karşın üretkenlikle rakip sahayı geçince saçmalaması arasında sürekli doğrusal ilişki söz konusu durumunda. Sadece Sakıp özelinde değil diğer oyuncuları da tek tek ifade etmeye gerek yok. Hepsinde bir başıboşluk havası var. Lokman takımın ateşleyici unsuru olmasına rağmen sınırı koruyamıyor. Sarı kartı görene kadar eyvallah, ancak kartın renginin değişmesi amatörlük...

Diğer yandan ikinci yarıda değişikliklerin her zaman aynı olması ve giren oyuncuların direnç göstermeleri yerine giderek verimsizleşmeye başlaması oyundan düşmeye neden oluyor. Bazen düşünmüyor değilim Sezer Badur hakkında, bu takımda ne işi olduğu konusunda Gencer başkanın üvey evladı mıdır nedir?

Orta sahada birden fazla hücuma dönük oyuncu varken, mücadeleyi sevmeyen birinde, ısrar edilmesinin özel bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

Antalyaspor kendi evinde şu rakibe karşı fırsat tepti. Dilerim bu puan kayıplarını ikinci yarıda aramayız.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum