Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

İşte fırsat

19 Kasım 2015 - 23:59

Antalyaspor, bu hafta arenada fırsat maçına çıkacak. Rakipte çalkantılı günler yaşanırken, bizim cephede ise karabulutların dağılması adına önemli bir mücadele olacak. Özellikle teknik direktör Yusuf Şimşek ve formsuz olan ekibi galibiyet parolasıyla bu maça hazırlanmalıdır. Sezon başındaki cesaretini sahaya yansıtabildiğinde bu maçı kazanabilecek potansiyelin kendilerinde mevcut olduğunu düşünüyorum.

Lige verilen ara bu fırsatı avantaja dönüştürmek açısından oldukça önemliydi. Hele ki takım performansının düştüğü, başta hoca ve oyuncuların üzerindeki baskının giderek arttığı bir ortamda muhtemel kazanılacak bir galibiyet takımı devre arasında stabil bir şekilde taşıyabilir. Bugünlerde takımın türbülansta olması, krizi yönetme adına da önemli bir sınavdır. Çünkü lig uzun bir maraton olduğu gibi yaşanılan düşüşler normal karşılanabilir. Ancak maçlarda alınan sonuçlardan ziyade takımın sahadaki oyunu da izleyenleri tatmin etmiyor. Bugün maalesef transfer için konuşulan isimlerin ötesinde Antalyaspor'un içinde bulunduğu sportif buhran göz ardı edilir oldu.

Takımı asıl ilgilendiren devre arasında gelecek isimlerden ziyade, yarın oynanacak Galatasaray maçında rakibin zafiyetinden yararlanmak olmalıdır. Sezon başında bu takıma güvendiğimizi ifade ettik. Fakat oyuncuların kendine güveni konusunda yanılgıya uğradık.

Sonuç odaklı ve göze hoş gelen bir oyuna haftalardır hasret kaldık.

Takım olarak sahada herkes bilinçli bir şekilde en az hata ile oynaması durumunda galibiyet elde etmek zor değil.

Yusuf Hoca'nın yarın için özel stratejilerle hazırlanması ve rakibin karışık olan kafasını iyice üstüne gidilmesi önemli bir faktör olacaktır.

Eto'o takıma liderlik ederken, takımını da oynayabilecek şekilde pozisyonlarda roller üstlenmeli. Kvesiç ve Lazarov ikilisi yeniden denenmeli. Orta sahada Sezer Badur tercihi savunma anlamında takımı zora düşürebilir.

Takımın yükünü deplasmanda çeken taraftarın istediği galibiyeti almak için savaşmalıyız.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum