Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Josef Sural

01 Mayıs 2019 - 00:01

 Söze başlarken, kelimeleri aktarmanın oldukça güç olduğu anları yaşıyorum. Bu kez oyun dışında gerçekleşen bir elim hadise ile ardından gelen vefat haberi tüm spor camiası başta olmak üzere kamuoyunu yasa boğdu.

Kaza gece maç dönüşünde vuku bulur bulmaz, Alanyaspor camiasından Uğur Veysel Okşar’ın Twitter’da yaptığı paylaşımdan öğrendim. Malum olayı herkes gibi medyadan an ve an takip ettim. İlk başta ağır yaralı olarak Josef Sural’ın hastaye kaldırılması ve sabaha karşı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayışı haberi geldi.
Josef Sural, oyun zekası ve tekniği ile takıma çok çabuk uyum sağlayarak, ekip başarısına önemli katkı sağlamıştı. Sergen Hoca çoğu zaman onu kupa maçlarında kullanarak oyun sistemine dahil olmasına izin veriyordu. Nitekim lig maçlarında sonradan oyuna dahil olduğunda fırsatları lehine çevirmişti. Saha dışında ailesi ile birlikte Alanya’ya hızlı uyum sağlamıştı. İkinci çocuğu da geçtiğimiz günlerde Alanya’da dünyaya geldi.
Aytemiz Alanyaspor ve yetkililer mutlaka olayın nasıl meydana geldiği konusunda kamuoyunu aydınlatacaktır ama böylesine elim durumların önlenmesi için ne kadar önlem alınırsa alınsın takdir ilahiden öte geçilemez. Dolayısıyla Alanyaspor için bu büyük kaybın derin üzüntüsünü hep birlikte yaşıyoruz.
Alanyaspor camiası Sural’i son kez ter döktüğü alana getirip, yaralı arkadaşlarıyla birlikte düzenlenen törenle son yolculuğu için ülkesine uğurladı. Başkan Çavuşoğlu taziyeleri kabul ederken, geride kalan Sural’in ailesi için elinden gelen desteği vereceğini söylemesi takım üzerinde ne kadar güzel izlenimler bıraktığını hissettirdi. Bizim ülkemizin insanına yakışan sahiplenme duygusu bir kez daha aslına rücu etti.
Josef Sural sıradan bir oyuncu değildi, arkadaşlarıyla ve çevresiyle iyi ilişkileri hem sahada hem de saha dışında herkes tarafından biliniyordu. Saha içinde gördüğümüz tarafıyla anlatmak gerekirse, Sural rakiplerine karşı centilmenliği ile akıllarda kalacaktır. Süper Lig’de hafta sonu oynanacak maçta Josef Sural için gerekli anma etkinliklerinin maç öncesinde uygulanmasını bekliyoruz.
Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum