Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Kan kaybı sürüyor

28 Nisan 2021 - 00:01
 
Antalyaspor ligde rekor kırıp, uzun süren beraberlik serisinin ardından kan kaybetmeye devam ediyor. Salgın nedeniyle taraftardan yoksun kalan takımlar arasında olumsuz etkilenen kulüplerden biri de Antalyaspor oldu. Geçen sene hemen hemen aynı kadro ile daha çok puan toplayan bir ekip vardı ancak şu an itibariyle hazırdan puanları kayboluyor. Keza cadı kazanı puanları da giderek yükselirken Antalyaspor’un puan kayıpları ligde kalma işini giderek ısıtmaya başladı. Dolayısıyla kalan maçlarda artık final gibi oynamak şartıyla en azından kaybetmemek gerekiyor. Öyle ki Türkiye kupası finalisti olarak ligde düşme potasına girmek utanç verici olacaktır.
 
Kadro bağlamında son maçta hiç olmadığı kadar Antalyaspor teknik direktörünün eli kolu bağlı kalmıştı. Dolayısıyla son maç bir kriter değil ama yine de takım olarak ayakta kalma mücadelesi vermek gerekiyor. Kaptan Podolski eksik bırakmasaydı sonuç belki değişmeyecekti ama hakemin yanlış kararı tüm faturayı ona getirdi. Burada hakem, kamuoyunun gündemine getiren kaptan Poldi’yi ister istemez ateşin içine attı. Art niyet var mı bilinmez ama Var bu tip kararlarda ne işe yarıyor anlamak mümkün değil. Keza teknik direktör Ersun Yanal’ın maç sonu açıklamasında oyuncusuna sahip çıkması olgun bir davranıştı.
Bugün yine karar maçlarından birine daha çıkarken, kısıtlı imkanlardan bu kez puan ya da puanlar kazanmak zorunda hissedilmelidir. Artık kupa finalisti gibi oynayıp armanın hakkını teslim etme zaman geldi. Süre genç oyuncuların gelecek senelere ilişkin durumlarını belirleyecek patlama maçları gelip geçiyor. Bu nedenle arzu edilen tek çıkış noktası, genç oyuncuların belirleyici ve etki edici performansların ön plana çıkmasıdır. Oyuncu yetiştirme ve takım olma konusunda en iyi teknik akıllardan birini bu kadar mahçup etmemek gerekiyor.
 
Antalyaspor-Galatasaray maç bitiminde camianın açıklamaları takımın kaptanın üzerindeki şaibeyi kaldırmıştır. Bu nedenle hem basın sözcüsü hem de teknik sorumlu olarak iyi bir iletişim dersi verildi. Özellikle sosyal medyanın iğrenç güruhu adeta tokatlanmıştır.
 
Futbolun ateşi iyiden iyiye yükselirken tüm sorumluluk oyuncu-teknik ekip-yönetim üçgeninden artık taraftarın sosyal medya gücüyle birlikte yükselmelidir.
 
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum