Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Karar galibiyeti

14 Nisan 2021 - 00:01

Antalyaspor son haftalara yaklaşırken cadı kazanına takılmamak karar maçından galibiyetle ayrıldı. Futbol anlamında yine klasik savunma anlayışını sergileyen Antalyaspor duran topta skoru elde etti. Uzun zamandır böylesi duran top organizasyonundan gol izlememiş seyirciye bu gol hem galibiyeti getirdi hem de takımın hava hakimiyeti için olumlu sinyaller verdi.
Kupa finaline odaklanan Antalyaspor uzun zamandır galibiyete hasret kalmıştı. Nitekim Kayseri deplasmanında karlar altında stabil bir mücadele olmasına rağmen, galibiyet Antalyaspor’un oldu. Maçın oyuncusu olarak Nuri Şahin performansıyla sezon başından beri son maçta göz doldurdu. Antalyaspor bazı önemli zamanlarda oyuncuların bireysel performansı önemli maçlar kazandırdı. Son örneği de Kayseri’de gerçekleşti.
Antalyaspor son galibiyeti ile ligde kalmayı büyük ölçüde garantiledi. Ama yine temkinli olup son haftaların yüksek temposunda skoru lehine koruması gerekiyor. Rakibin etkili hücum silahlarına karşı Antalyaspor teknik heyeti dersine iyi çalıştığı gözlendi. Savunma yaparak kapanmak ayrı ama rakibin etkili silahlarını da durdurmak oldukça önemliydi. Bu nedenle galibiyetin önemli hamlelerinden biri rakibi durdurmaktı. Bunu başarıyla sağlayan oyuncuları kutlamak gerekli.
Antalya bayrak kampanyasıyla kupa finaline hazırlanıyor ama oyuncuları da mental ve ekonomik anlamda rahatlatmak gereklidir. Bunun için camia olarak sadece bayrak kampanyasıyla değil, oyunculara ve teknik ekibe daha çok sahip çıkarak kupayı bu kentin ne kadar çok istediğini hissettirmek gereklidir. Bunun için en etkili yöntemlerden biri de kuşkusuz sosyal medyadır. Oyuncular özelinde sosyal medya üzerinden farklı içerikler hazırlanarak kupa finaline odaklanma sağlanabilir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum