Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Kazanamayan takım

25 Aralık 2019 - 00:01

Antalyaspor’da galibiyet sancıları devam ediyor. Şüphesiz kötü gidişatın temel sorumlusu yönetimdir. Ancak futbolcuların son maçlardaki performansı da dudak uçuklatmaya devam ediyor. Geçmiş teknik ekibin oyun anlayışında forma şansı bulamayan oyuncular, sıra kendilerine gelince sahada görünmüyor. Dolayısıyla takım planlamasında güvenilen dağlara kar yağan bir görüntü önümüzde yer almaktadır.
Galibiyet parolasıyla düşme potasındaki en kritik maçta çok önemli bir galibiyeti son dakikalarda kaybetmek, artık Antalyaspor taraftarını kahretmiyor. Takım olarak verimsiz oyuncuların en önemli rakibine karşı böylesi puan kaybetmesi kabul edilemez. Antalyaspor arması taşımanın ruhu hiçbir oyuncuda kalmamış. Ligin dibine demir atan rakip oyuncuların deplasman performansı bizim oyunculara ders olsun. Aynı takım lige başladığında ve şimdi gelinen noktada dağlar kadar fark var. Bugüne nasıl gelindi, oyuncuların bireysel performansları takıma etkisi neredeyse yok denecek kadar az.
Son maçta en sevindiren gelişme büyük umutlarla transfer edilen Gustavo’nun golle tanışması oldu. Gustavo’ya golü attıran Hakan Özmert’in harika ortası da gözlerden kaçmayacak bir detay oldu. Öte yandan Antalyaspor gol yerken, ileride gol sıkıntısı çeken bir takım olarak göze çarpıyor. Bunun nedeni Atıf, Amilton, Gustavo üçlüsü henüz birbirine alışmadı. Bu üçlünün birlikte gol pozisyonuna girdiği varyasyonlara şahit olmadık. Takımda golü ya defans oyuncusu atıyor, ya da orta saha oyuncuları…
Antalyaspor’da çanlar daha şiddetli çalmaya başladı. Taraftar her maç öncesi takımını sahiplenmek adına seyircileri tribüne çekmeye çalışıyor. Fakat başta yönetim olmak üzere saha içinde oyuncularda herhangi reaksiyon yok. Dolayısıyla Yivli Arma’ya gönül verenleri sevindirme zamanıdır. Devre arasına kalan son maçlarda kimsenin takımdan umudu kalmadı. Herkes bu kötü gidişatın farkında ama yeni bir başlangıç çok uzakta değil.
Takımın silkelenmesi ve kendine gelmesi adına taraftar her şeyi yapıyor. Keza teknik ekip, yönetim ve oyuncuların da önümüzdeki maçlarda takımın ayağa kalkması için elinden gelen çabayı göstermesini bekliyoruz.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum