Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Kırılma Ayı

05 Mayıs 2021 - 00:01


Antalyaspor ligde aldığı kötü sonuçların ardından cadı kazanı artık ensesinde hissediyor. Kırılma ayında ligde son dört hafta ve önünde Türkiye Kupası finali var. Dolayısıyla ilk sınavda yukarı yönlü kırılma gerçekleşmedi. Hâlâ kayıpların şiddeti artarak sürüyor. Teknik ekip ve oyuncular tüm kısıtlı imkanlara rağmen rakibe direnç gösterecek seviyelerde zorlanıyor. Burada birkaç aydır değindiğim husus, alt yapıdan gelen oyuncuların da sorumluluk alıp formanın hakkını vermesi gerekiyor. Nitekim geçtiğimiz senelerde forma şansı bulan oyuncuların skora vermek bir yana oyuna katkıları vasatın üstüne çıkamıyor. Bu nedenle oyun yükü forma şansı bulan diğer tecrübeli oyuncuların fizik performanslarına kalıyor. Birden fazla yaşanılan eksikliklerin yanı sıra süre alan oyuncuların da belli bir seviyenin üzerine çıkamaması işleri zora sokuyor. Her ne kadar önümüzde kupa finali de olsa ligdeki oyunun durumu takımın son virajlardaki geleceğini tehlikeye düşürüyor. Sezon sonuna daha sağlıklı iniş yapabilmek için yukarı yönlü kırılma şart. Yani artık puan ve puanlar kazanmak gerekiyor. Rakip fark etmez, yivli formayı terleten her oyuncu üst düzey performans göstermek zorundadır. Artık basit savunma hataları ve beceriksiz final pasları veya şutlarına tahammülün olmadığı vurgulanmalıdır. Kalan son maçların hepsi artık bir final havasında oynanmalıdır. Yabancı oyuncuların maçtan maça performans dalgalanmasına son verip ruhunu ortaya koyması gerekir.
            Yönetim ve taraftar üzerine düşeni yapmaya çalışırken, futbolcuların ve teknik ekibin de daha çok sorumluluk aldığını oyunda görmek ya da skor elde etmek elzem hale geldi. Bu takım rakipler gibi türlü senaryoların üstesinden geldi. Şimdi herkes elinden geleni yaparken, Antalyaspor’da çanların tehlike için çalması düşünülecek en son hadiseydi. Ancak düşme hattına ramak kaldı. Yani bıçak kemiğe saplandı, kupa finali gibi son maçlarda galibiyetleri kovalamak adına savunma anlayışından vazgeçip daha çok hücum odaklı risk alınmalıdır. Rakibi önce durdur sonra vur stratejisinden öte ihtiyaç olan galibiyeti elde etme adına savaşmak şart.
Kalan maçlarda takımın kampa girmesi hepimizi umutlandırdı. En iyisini ortaya koymak zor değil bu ekibe güvenimiz tam, yeter ki isteyin.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum