Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Konsantrasyon budur

24 Kasım 2015 - 23:59

Haftalardır çıkış arayan ve üzerimizdeki kara bulutların dağılması için rakip bekleniyordu. Lige verilen milli maç arası öyle verimli kullanıldı ki sanki sezon başındaki hırslı ve sürprizlerle dolu Antalyaspor'u izlemek oldukça keyif verdi. Rakibin içindeki buhranı geçen haftaki yazımda belirtmiş, Antalyaspor için bir fırsat maçı olarak nitelendirdim. Bu sonuç tatmin etmedi ama oynanılan oyundan öyle keyif aldım ki kazanılan 1 puan sanki 3 puan gibi sevinç hissedildi. İlk yarıda erken yenilen gol maalesef orta sahadaki oyundan bir hayli düşmemize neden oldu. Bunu kulübede görmek güç olabilir belki ama Teknik Direktör Yusuf Şimşek hoca tribünde sıkıntıyı hissetmiş olmalı ki devre bitmeden Lazarovic hamlesinde bulundu. Oyunun kırılma anı bu oyuncunun sahne almasıyla başladı. İkinci yarı fiziksel olarak lodosu da arkamıza almamızla birlikte rakibi kendi sahasında adeta teslim aldık. Tamamen hücumu düşünmenin yanı sıra giren oyuncuların takımın konsantrasyonuna olumlu yönde katkı sağlaması en önemli etken oldu. Özellikle ilk golde doğru zamanda doğru yerde olan Sezer Badur perdeyi açtı. Eşitledik ancak basit bir savunma hatasıyla golü yedik. Ama bir kez inat etmişti Akrepler. İkinci kırılma anı da Embilla’nın oyuna dahil olmasıyla birlikte oldu. Özellikle hücum bölgesinde kemik oyuncular Lazo, Eto’o, Embilla ve Sezer seviyeyi artırdı. Savunma anlamında rakibe çok fırsat verilmemesine rağmen, yine kurgusal hatalardan dolayı goller yedik. Ama en önemlisi teslim olmadık.

Son saniyeye kadar oyunu kovalamak ve göze hoş gelen keyifli futbolu ortaya koymak galibiyet kadar değerli olmasa bile haftalardır kabus gibi geçen günlere ilaç gibi geldi.

Bu keyif veren maçın yıldızını belirlemekten öte birkaç oyuncuyu sayabildim. Ancak cefakar taraftarın arenada ücra bir köşede maçtan fiziksel anlamda koparılmasına rağmen Azra ile maça gelmesi her şeyden daha da önemliydi. En büyük teşekkürü hak eden taraftardır.

Osmanlıspor maçı ekolojik arena yerine istetmedeki yuvamızda olacaktır.

Bu arada Sivil Düşünce Platformu olarak 16. buluşmanın bu haftaki konuğu maç günü sabahı başkan Gültekin Gencer olacaktır. Kendisiyle takımın ilk yarı performansı ve devre arası transfer çalışmalarını da konuşacağız. Haftaya konuyla ilgili etkili bir gündem bizi bekliyor.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum