Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Kupanın ardından telafi galibiyeti

25 Haziran 2020 - 00:01

            Antalyaspor her sene olduğu gibi futbolda yine ilginç grafik sergilemeye devam ediyor. Geçen hafta içi kupa mesaisi olarak Antalya Derbisinde ağır yara alan takımın dört gün sonra ligde farklı galibiyet alması şüphesiz düştüğü yerden dirençle kalktığını gösteriyor. Burada Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna ve oyuncuların reaksiyonu oldukça önem arz ediyor. Özellikle yönetimin her ne koşulda olursa olsun oyuncuların sürekli yanında olması da ekstra motivasyon sağlıyor. Nitekim başarı ve yeniden ayağa kalkma ancak takımda birlik sağlandığı müddetçe geliyor. Bu bağlamda Antalyaspor kupada bizi üzmesine rağmen ligde aldığı sonuçlar ve yenilmezlik unvanını on maça taşıması hepimiz için ayrı bir gurur vesilesi oldu.
Özellikle pandemi döneminden sonraki ilk Beşiktaş galibiyeti Antalya Arena’nın açılış rövanşı oldu.

            Kuşku yok ki hiçbir takım taraftarsız düşünülemez. Evet Antalyaspor deplasman maçlarında veya seyircisiz maçlarda daha başarılı sonuçlar elde ediyor ancak taraftarlarımızın son yıllarda takıma verdiği destek her geçen gün artarak devam ediyor. Üstelik taraftarlar sadece takıma değil, Antalyaspor’un marka değerine katkıda bulunmak adına önemli projelere de imza atıyor. Antalyaspor taraftarsız düşünülemez ve takımın her zaman yanında itici güç olduğunu tekrar vurgulamak gerekir.

            Antalyaspor ilk yarıya oranla nispeten savunmada daha az hata yapması, oyunu daha çok orta saha ve rakip alanda oynamasından kaynaklanıyor. Hele ki ileri uçta güçlü silahlarla birlikte devre arası transferlerin takıma ne kadar yararlı olduğunu hep birlikte izliyoruz. Şu anda devre arasındaki müdahalenin takım üzerindeki olumlu etkilerini görmekten ziyade geleceğin planlaması adına daha rahat kararlar alınabileceğini de ifade edilebiliriz. Çünkü kadro mühendisliği bakımından artık takımın elindeki kozları karar mekanizmasını daha güçlü kıldı. Alt yapıdan gelen gençler için ligde kalan maçlar fırsat olabilir. Tamer Tuna takımını pandemi arasında çok iyi analiz etmiş. Özellikle Sinan Gümüş’ün çıkışları, takımın kanatlardan daha iyi organize olup oyunu planlaması göz dolduruyor. Pandemi süreci sonrasında belki ligde en iyi takımlardan biri olabiliriz. Geçtiğimiz haftanın başarılı rakibini alt ettikten sonra şimdi son haftanın bir diğer başarılı rakibine sıra geldi. Defansta ve orta sahada doğru isimlerle daha az hata yaptığımızda yenemeyecek takım yok.

            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum