Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Maya tuttu

03 Şubat 2021 - 00:01            Antalyaspor’da teknik direktör Ersun Yanal’ın meşhur takım stratejisi tutmaya başladı. Son olarak oyun anlamında uzun süredir rakibini durduran bir takım hüviyetine kavuşan Antalyaspor, giderek savunmada güçlü bir kalkan olmaya devam ediyor.
            Sezonda çok dramatik günler geçiren Antalyaspor’da, Ersun Yanal ile birlikte sabırlı beklentinin ardından değişimi hissedilmeye başlandı. Nitekim son olarak başkent deplasmanında takımın gösterdiği mücadele ve oyun stratejisi galibiyeti getirdi. Burada klasikleşen Ersun Yanal taktiğinden öte farklı oyuncu yapısıyla bu mayayı tutturmasıyla ilişkilidir. Dolayısıyla sezon başında maç başına gol yeme ortalaması giderek düştü ve hatta kale gole kapandı. Antalyaspor adına bir diğer sevindirici gelişme de genç oyuncuların özgüveni maçtan maça gelişim gösteriyor. Nitekim Antalyaspor’da gençleşme operasyonu da takımın oyun anlayışındaki başarı kadar birbirine denkleşiyor.
            Geçen hafta eski başkan Ali Şafak Öztürk’e geri dönme çağrısında bulunan kaptan Hakan Özmert’ten sonra, bu kez de başkent deplasmanında maç sonu basın toplantısında teknik direktör Ersun Yanal aynı çağrıyı daha güçlü bir şekilde yineledi. Burada ister istemez eski başkan Öztürk’e düşen görev, en azından sezon sonuna kadar takımı yalnız bırakmamaktır. Keza Antalyaspor yalnız değildir. Elbette kendi dinamikleri doğrultusunda Antalyaspor gerekli önlemleri alıp, yoluna devam edecektir ama teknik heyetin ve oyuncuların beklentisi göz ardı edilmemelidir.
            Antalyaspor devre arası dönemini mevcut kadroyla devam etme kararı aldı. Sadece takımdan Adis Jahovic ayrıldı. Böylece devre arası dönemde en az hareketliliğin yaşandığı takım olundu. Öyle ki mevcut yapı sezon sonuna kadar bir şekilde kendini taşıyabilir hatta genç oyuncular daha fazla fırsat doğabilir. Bu nedenle bütün oyuncuların formayı giyecekmiş gibi hazır kıta takıma adapte olmasında fayda var.
            Antalyaspor’da bir diğer sevindirici gelişme de taraftar gruplarının çoğunun bir araya gelerek 07 gençlik çatısı altında birleşmesi oldu. Antalyaspor taraftarı farklı tribünlerde farklı gruplar tarafından görülen destek artık kuzey kale arkasında ve güney kale arkasında olacak. Maraton tribününde ise yine birtakım destek oluşumları olacaktır ama böyle bir kale arkası ekibi daha çok ses getirecektir.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum