Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Milli Takım'da yeni jenerasyon

15 Ekim 2020 - 00:01 
Şenol Güneş yönetimindeki milli takım yeni jenerasyon umut vaat ediyor. Özellikle alt yapısı Almanya kökenli oyunculardan gelen katkılar takımı daha da güçlendiriyor. Bunlardan en ön plana çıkan oyuncu Hakan Çalhanoğlu giderek yükselen form grafiği ile lider karakteri takımda oturtabilir. Buna ek olarak, defans hattında ve kalede efsane bir ekip oluşabilir. Bize Dünya ve Avrupa kupalarında derece kazandıran efsane ekibin yeni versiyonu yola çoktan çıkmıştı. Şimdi pişme döneminde takımda giderek artan uyumu yakaladıklarında görüldüğü üzere daha çok can yakacağa benziyor. Hele ki ileride tam anlamıyla nitelikli bir oyuncu olduğunda artık yolumuz açıktır.
Antalya menşeili milli takım oyuncuları Efecan Karaca ve Nazım Sangare performanslarıyla göz doldurmasının yanı sıra milli takımda forma savaşını üst seviyelere çıkarabilir. Özellikle Efecan Karaca Almanya savunmasını afallattı. Kurduğu baskı ve kazandığı topları rakip kalede tehlikeye dönüştürdü. Son zamanlarda böylesine enfes bir performans izlememiştim. Nitekim, Efecan sezonu böyle üst seviyede geçirebilirse Avrupa kapıları bile açılabilir.
Milli takımlarda Şenol Güneş ve Fatih Terim dokunuşlarıyla yeni jenerasyonun temellerini attı. Önemli olan şimdi bu oyuncuların birbirleriyle uyumu ve takım olabilme arzusu içinde olmalarıdır.
Ümit milli takımda ise Antalyaspor’un göz bebeği Bünyamin Balcı fırsat bulursa kendini gösterecektir. Keza Antalyaspor’da sürekli forma şansı bularak milli takım için şansını giderek güçlendirebilir.
Son olarak maçlarda artık pandemiyle yaşamının etkisini güçlendirecek çok düşük oranlarda seyirciye izin verilmeye başlandı. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz ama futbolun en renkli tarafı kesinlikle seyirciler olduğunu ve onlar olmadan maçların hiçbir tadı olmadığına tanık oluyoruz.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum