Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Mucize puan

12 Mart 2020 - 00:01

Süper Lig’de heyecan yüksek seviyelere taşınırken, alt ve üst sıralamada takımların performansları giderek tırmanıyor. Nitekim, Antalyaspor lig ve kupa derken yoğun maç trafiğinde önemli maçlarla yoluna devam ediyor. Son olarak, yenilmezlik serisine bir maç daha eklemenin mucizevi mutluluğu yaşandı.
Antalyaspor’da Lukas Podolski lig maçında uzun bir aradan sonra 11’de başladı. Bu maçta takımın üzerinde bir tutukluk olduğu maç boyunca hissedildi. Öyle ki rakip neredeyse oyunu tek kale üzerinde oynadı. Bu bağlamda, savunma anlamında ciddi sınav verilen maçlardan biri oldu. Artık günümüzde savunma ağırlıklı oyunda kalenizde golü görmek kaçınılmaz oluyor. Takım, golden sonra biraz olsun kendine geldi ama rakip kalede neredeyse hiç etkin olamadı.
Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, Fenerbahçe maçında yaptığı yanlış hamleleri bu kez yapmadı. Puan almak adına gol noktalarında etkili olabilecek isimleri sahaya sürdü. Sonuç olarak gol atmak için bu hamlelerin ötesinde oynanan oyundan ancak mucize çıkardı. Keza öyle de oldu Podolski klasına yakışır şutla takıma puan kazandırdı. Arkası dönük gol atmak ancak özel oyuncuların yapacağı ustalık işidir. Oyunun tıkandığı zamanlarda böyle oyuncular kilidi açıyor. Hatırlarsınız ki, geçen devre Fenerbahçe galibiyetinden sonra paraşütsüz düşüş içine girilmişti. Şimdi ise, yine aynı senaryodan kaçmak için alınan puanla biraz olsun kırılma yaşandı.
Böyle maçlarda alınan puanlar son haftalarda oldukça işe yarar. Bunun bilincinde olarak oyunu biraz daha orta ve rakip sahada dengede geçirmek daha az risk barındırır. Mevcut yapıda top saklayan ve kanatlarda etkili olabilecek oyuncular var. Dolayısıyla rakibin oyunundan ziyade kendi oyununu ortaya koymak gerekir. Keza Sivas gibi bir rakip karşısında böyle mucizelere ihtiyaç kalmadan galibiyet çıkarılabilir.
Antalyaspor geçtiğimiz hafta Podolski için düzenlenen imza töreni oldukça ilgi çekti. Hele ki geçen yıllar okulların ziyareti kapsamında öğrencilerin maça ilgisi arzu edilen seviyede artış göstermese de yine okula ziyaretleri devam edebilir. Böylece, Antalyaspor sevgisi küçük yaştakilere daha kolay aktarılabilir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum