Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Nihayet galibiyet

24 Aralık 2020 - 00:34 
Antalyaspor’da negatif hava ve kara bulutlar son maçtaki galibiyetle birlikte takımın havasını değiştirdi. Uzun zaman sonra galibiyet hasreti çeken yivli armanın son zamanlardaki performansı yeniden takım adına olumlu havayı yeşertti. Bu değişimin sırrı, takımda yapılan rotasyonlar sonucunda ideal kadronun ortaya çıkmasıyla birlikte oluşmaya başladı.
Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal takımı çok yönlü oynamaya yönelik gerekli adımları atmasının yanı sıra bazı oyuncuların bireysel performanslarında gelişme sağladı. Özellikle ileri noktada takımda gözle görülen çeşitli varyasyonları daha çok gol bölgesine taşınması skor anlamında katkıyı sağlıyor.
Kadro aynı oyuncuları barınmasına rağmen takımın yükselişinde muhakkak teknik ve taktik anlamda değişikliklerin önemli ölçüde havayı değiştirdi. Nitekim Sidney Sam, Amilton ve Fredy üçlüsü rakibi zor durumda bırakacak işlere imza atılıyorlar. Çünkü bu oyuncuların hızı rakibin başını döndürüyor. Diğer yandan gençleşme operasyonunda takım içinde daha dinamik oyunculara uzun vadede ihtiyaç duyulabilir. Takımı yönetecek oyuncular Podolski ve Nuri de vitesi artırabilirse takımın geleceği daha parlak olabilir.
Son zamanlardaki maç rallisinde Antalyaspor bu galibiyetin önemli bir moral olabileceğini düşünerek, Rizespor ve Hatayspor maçları takımın seviyesini yukarılara çıkaracaktır. Ancak burada, Podolski ve Nuri’nin oyunun akıcılığı konusunda yaptığı katkı önemlidir.
Futbolun değerini tribünden ayrı kaldığımız şu günlerde daha çok anlıyoruz. En kısa sürede yeniden takımın yanında yer kuşkusuz hepimizin öncelikli dileği ama daha da önemlisi pandemik vakaları en aza indirmek toplumsal anlamda mümkün olabilir. Bunun için hepimizin “Temizlik, Maske ve Mesafe” kuralına uymaya riayet ediyorum. Bizim seyirciler olarak takıma, oyuncularında motivasyon olarak seyirciye ihtiyacı olduğunu düşünerek en kısa zamanda yeniden Antalya Arena’da görüşmek için artık maç sayıyoruz.
Sporla kalın.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum