Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Öztürk başkanlığı hatırladı

16 Ocak 2020 - 00:01

Antalyaspor’da uzun süren sessizliğin ardından kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk bireysel sosyal medya hesabı üzerinden camiaya seslendi. Her zamanki gibi geçmişe yönelik birtakım eleştirilere cevap veren Öztürk, takımın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Takımda kötü gidişata taraftara birlik mesajları ve yapılması düşünülen transferler ile son vermeyi taahhüt edilmesi taraftarların çoğunu tatmin etmedi.

Antalyaspor’da her zaman olduğu gibi tek kişilik yönetim anlayışı nedeniyle iletişim problemleri yaşanıyor. Dolayısıyla kulüp içinde yaşanan sıkıntılar takım performansına ister istemez yansıyor. Böylesine bir ortamda kulüp başkanı olarak Ali Şafak Öztürk görevinin verdiği sorumluluklarını hatırlayarak devre arasında silkelenme mesajı verdi. Burada cepheleşmeden daha çok birlik beraberlik mesajları üzerinde durmak isterdim ama hâlâ camia içinde birtakım egoların savaşı olduğu rahatlıkla görülmektedir. Oysaki her geçen gün takımın lehine işliyor ve elle tutulur ya da gözle görülür sadece teknik ekibin değişikliği gerçekleşti. Şimdilerde takımın düştüğü yerden kalkması için takviyelerin ekibe katılması gerekirken, mevcut oyuncularla kamp dönemi bitti.

Kamp dönemi ve devre arası sürecinde şu ana kadar takımın geleceği adına hiç umut ışığı görülmedi. Taraftar ve camia olarak takımda gelişme gösterecek bir girişimi başkan Ali Şafak Öztürk’ten bizzat bekliyor. Bu nedenle zamanlama olarak geç kalsa da beklenen açıklamayla başkan takımın dümenine tekrar ele alıp, rotaya katacağı umudunu verdi. Önümüzdeki günlerde bu açıklamalara yönelik somut gelişmelerin takipçisi olunacaktır. 

Yeni teknik ekip, eldeki malzeme ile neleri değiştirebilir merak konusu ama herkesin kredi tükendi. Nitekim kimse taraftardan artık sabır testi ölçmeye yönelik hareketlerde bulunmasın. Özellikle oyuncuların özel yaşamlarına daha dikkatli etmeleri açısından profesyonel hareketlerde bulunması ikinci devrede daha çok önem arz edecektir. Antalyaspor şu an ki mevcut konumuna göre kamuoyunda hiçbir beklenti oluşturmaz. Güçlü bir revizyon adımları kulüplerin maddi imkanları nedeniyle artık eski zamanlarda olduğu gibi gerçekleşmiyor. Kulüp, öz kaynakları ve mevcut imkanlarına göre ikinci devrede nasıl bir reaksiyon sergileyecek bunu bekleyip hep birlikte göreceğiz. O güne kadar herkes eleştirisini içinde tutarsa, iş işten geçmiş olabilir. Bu nedenle takımla ve kulüp yönetimiyle ilgili hesap günü gelmeden gerekenleri herkes rahatlıkla ifade etmelidir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum