Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Pandemiyle oyun olmaz

19 Mart 2020 - 00:01

    Tüm dünya Covid-19 pandemiye karşı mücadele ederken, Türkiye’de Süper Lig seviyesinde ve alt liglerde takım sporları devam ediyor. Keza ülkemizde Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde birçok tedbir adımı atıldı. Nitekim takım sporlarında seyircisiz oynama getirildi. Geçtiğimiz hafta seyircisiz oynanan maçların tamamı pandemik vakalardan dolayı alınan önlemlerden sadece biriydi. Baktığımızda oyuncular, teknik ekip, hakemler, yöneticiler, karar vericiler, güvenlik görevlilerinin tamamı aynı ortamda yer aldığı için risk altında bulunmaktadır. Bu nedenle sadece birkaç haftalığına liglere ara verilmesi ve devam eden süreçte duruma göre yine seyircisiz oynamaya yönelik tedbirler alınabilir. Spor Bakanlığının maalesef ülkemizdeki genel tedbirlere karşılık bu konuda çekimser kalması hayret verici geliyor.

    Haftanın kapanış mücadelesinde Antalyaspor gibi birçok takım çok önemli maçlarda mücadele verdi. Ancak hem oyuncuların hem de sahada yer alan diğer aktörlerin kafasının karışık olması çoğu zaman oyuna yansıdı. Tamer Tuna takımda birkaç eksiğe rağmen maç kaybetmediği kadronun yapısını bozmadı. Böylesine bir ortamda teknik ekip ve oyuncuları konuşmak yersizlik olacaktır. Zaten galibiyetle birlikte alınan üç puan takımın başarısını ortaya koyuyor. Uzun yıllar boyu seyircisiz maça alışkın olmayan bir takımın verdiği üst düzey mücadeleyi ayakta alkışlamak gerekir. Rakibi karşısında genel olarak tempoyu elinde bulunduran, gerektiğinde pozisyonlara ve yine duran top organizasyonlarında tehlike oluşturan takımımızı tebrik ediyorum.

    Antalyaspor giderek takım olma yolunda önemli maçlar kazanarak yoluna devam ediyor. Özellikle son birkaç haftadır alt sırada yer alan takımların galibiyet elde etmesiyle takım üzerinde artan baskıya rağmen puanlar kazanılması mücadelenin ne derece sert geçtiğinin kanıtıdır. Kısaca Antalyaspor’un ligde var olma mücadelesini takdirle karşılıyorum. Doğru takviyelerle birlikte takımın seviye atladığına beraber şahitlik ediyoruz. Ancak tehlike anlamında hâlâ frekansın oldukça yakın olduğu aşikâr…

    Spor organizasyonlarının devam etmesini anlamıyorum. Hele ki böylesine tedbirler alınmışken, sporcuların ve diğerlerinin hayatının hiçe sayılması pek mantıklı görünmüyor. Antalyaspor camiasının tüm yaşanan süreci oldukça profesyonel olarak yürütmesi de şu zamanda oldukça önem arz ediyor. Hele ki yabancı oyuncuların motivasyonunu alınan tedbirleri aktararak yüksek tutmak birinci öncelik olmalıdır.
    Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum