Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Ruhu Yitirdik

22 Şubat 2019 - 00:13

           

Antalyaspor hakem faktörü de dahil kazanmayı hak edecek oyunu sahaya yansıtamadı. Üstelik hakemin birtakım yanlı kararları da maçın, hatta kötü oynanan oyunun önüne geçti. Çok net iki fırsatı gole dönüştürebilseydik, belki oyunun akışı da farklı olabilirdi. Ne yazık ki, iki pozisyon dışında üretkenlik yansıtabilecek veya sonuca etki edebilecek hakimiyet gerçekleşmedi. Stoper mevkiinde oturmuş birtakım oyuncular mevcut, fakat ön libero mevki sürekli değiştiği için uyum sorunu yaşanıyor. Böyle bir maçta rakibin hiçbir etkinliğine karşı önlem alınmamış. Özellikle rakibin çapraz uzun topları çoğu zaman Antalyaspor defansını çaresizliğe itti. Nitekim rakibin hızlı oyunu neticesinde geriye düştük. Hakemin kararları dışında puan kazanabilecek pozisyonlar yakalayan Antalyaspor, galibiyete taşıyacak oyunda eksik kaldı. Hele ki ikinci yarıda rakibi abluka altına almayı beklerken çift forvet yerine forvetleri değiştiren Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz maçın kırılma anına etki etti. O oyuncu hazır değil, bu oyuncu hazır değilse, bu maçı kim kazanacak. Biz öncelikle kendi oyunumuzu eleştirmediğimizde daha büyük sorunlar her daim kapıda olacaktır. Amilton ve Fredy böyle büyük maçlarda ortaya çıkmalıdır. Sanki takımın üzerinde ölü toprağı varmışçasına 7 haftadır galibiyet yüzü görmedi. Antalyaspor söz konusu bunalımdan ilk fırsatta çıkar mı çıkar elbet, lakin oyuncuları silkelemek şart. Taraftar maç öncesinde son antrenmanda gidip moral vermesine rağmen arzu edilen oyunu sahaya yansıtamayan oyuncular var. Mücadele ederek kaybedilen maçın sorumlusu olarak doğrudan hakemi sorgulayabiliriz. Ancak bugün takımın üzerinde bulunan karabulutları dağıtmak oldukça önem arz etmektedir.

            Sivas maçı bir arayış olabilir, temenni olarak galibiyetle dönülmesidir. Taraftarlar her daim takımının yanında yer alacaktır. Artık cefayı çekenler için önümüzdeki maçın kazanılması şart olmalıdır. Biraz daha ruhunu sahaya yansıtan takımı artık görmeliyiz.

            Antalyaspor kimsesiz değildir, hakemin verdiği kararların daha adil olması için VAR sistemi getirildi. Lakin son haftalarda VAR’a başvurulmadan net pozisyonlar hakkında verilen kararlar hep göz ardı ediliyor. Bu nedenle kulüpler birliği hakemler de insan gibi cinsinden taraflı açıklamalar yapacaklarına önce VAR sisteminin gerekliliklerinin yerine getirilmesini sorgulamalılar…

            Sporla kalın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum