Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Sabrın sonu selamet

27 Şubat 2019 - 00:01

Antalyaspor, geçtiğimiz haftaların acısını nihayet galibiyet ile taçlandırdı ve camia olarak derin bir selamete kavuştu. İlk devrede yakalanan çıkışla elde edilen puanlar çok iyi performansı beraberinde getirmişti. İkinci devre ise iyi oynanan maçlarda galibiyet hasretiyle yanıp tutuşan Antalyaspor aradığını Sivas’ta buldu. Diğer maçlardan farklı olarak Nazım Sangare alfa faktör olarak takımda ön plana çıktı ve maçın oyuncusu oldu.

İlk yarıda sergilenen oyun sanki geçtiğimiz devredeki Antalyaspor’u anımsattı. Keza bek oyuncuların desteğiyle kanatların hareketlenmesi hücum zenginliğine renk kattı. Antalyaspor’un hücumda kilit formülü, kesinlikle kanatları oyunlarının skora katkısıyla eşdeğerdir. Sangare dışında Chigo da hava toplarında önemli avantaj sağladığı için duran toplarda önem arz ediyor. Amilton son haftalarda Fredy’e göre daha ön plana çıkarak yavaş yavaş karakter koymaya başladı.

Rakip Sivasspor karşısında ikinci yarı oyun her ne kadar dengelendiyse de takım oyunu skoru Antalyaspor lehine getirdi. Hakan Özmert’in gizli liderliğinde uzun paslar takımı üst seviyeye taşıyor. Bu nedenle rakibin dengesi hem rakip sahada pres hem de söz konusu uzun paslarla bozuldu. Bu oyunu istikrarlı bir şekilde sezona yayabilirsek, belki de Avrupa kapısını aralayabiliriz.

Galibiyet ile çıkış kapısı açıldı artık Antalyaspor’un zorlu virajlardan sonra önünün açıldığını söylemek gerekir. Teknik direktör Bülent Korkmaz’ın 41 puan barajı sadece kritik bir eşik olarak nitelendirilse de, daha yüksek puanlara bu takım rahatlıkla erişebilir.

Bu galibiyet uzun yolculuklarla büyük özveri gösteren taraftarlara armağan olsun. Camiamızı galibiyet tabi çok sevindirdi ancak taraftarın sabrı selameti beraberinde getirdi. Oyuncuların ve teknik ekibin gösterdiği çaba da takımın geleceği ve puan cetvelindeki konumu daha sağlamlaştırdı.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum