Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Sessiz Sedasız Antalya Derbisi 

25 Kasım 2020 - 00:00

Her iki temsilcimiz de sezonun ilk maçlarında en iyi başlangıç yapan iki takımdan biri ve diğeriydi. Şimdilerde o iki takımdan biri hedefine ciddi adımlarla yola devam ederken, diğeri ise yolunu kaybetmiş perişan halde bulunuyor. İşte böyle bir ortamda Antalya Derbisi için sonuç pek sürpriz olmadı. 

Antalya gibi dünyaca ünlü turizm kentinin iki değerli markası sessiz sedasız karşı karşıya geldi. Her iki takım da bugüne kadar eşine az rastlanır seyircisiz müsabakaya çıktı. Her ne kadar tribünlerdeki boşluğa takılsak da, Antalyalı futbolseverlerin yürekleri takımları canlı izlemeyi arzuluyor. Böylesine buruk bir havada geçen maçın etkisi de kamuoyunda yeteri kadar yankı bulmadı ama biz Antalyalı futbolseverler olarak her iki temsilcimiz ile gurur duymaktayız. 

Antalyaspor çiçeği burnunda teknik direktör Ersun Yanal ile ilk resmi maçında kaybetti. Genel kanı olarak köklü değişimlerin etkisi hemen fark edileceğinin aksine bir maç oldu. Tabii ki kırmızı kartın etkisi Yivli Arma’nın direncini kırdı. Ama takım olarak oyuncuların form düşüklüğü artık gözlerden kaçmıyor. Dolayısıyla kartopu her geçen gün çığ tehlikesini beraberinde getiriyor. Ersun Yanal zor bir zamanda görevi devraldı. İşi çok kolay olmayacak ama bu takım düştüğü yerden elbette kalkacaktır. Genç oyuncuların daha çok sorumluluk sahibi olarak formayı kaptırmadan hak etmeleri gerekiyor. Hele ki böyle dönemlerde forma şansı daha yüksektir ki bu fırsatlar en iyi şekilde kullanılabilsin. 

Alanyaspor cephesinde ise, işler yolunda görünüyor. Bu takımın bugünlere gelmesi kolay olmadı ama böylesine haftalardır liderliğe mihenk taşı koyan performansa kulüp tarihinde rastlanmadı. Özellikle takım olarak her oyuncusundan verim alabilmek ayrı bir meziyet istiyor. Bunun meyveleri de sahadaki her oyuncunun pozitif katkısıyla rahatlıkla ölçülebiliyor. Rakibin dezavantajlarını en iyi şekilde değerlendiren Alanyaspor böyle giderse başarısı hafife alınamaz. 

Antalya Derbisi seyircisiyle her zaman ayrı bir havası vardı, keza son maçın atmosferik etkiler açısından tadı tuzu yoktu. Bu dönemde kısıtlamalar ekrana mahkum etse de futbol keyfi öyle ya da böyle devam ediyor. İkinci yarıda hep birlikte Oba Stadyumu’nda o güzel anları yaşamak dileğiyle… 

Sporla kalın. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum