Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Su savaşları Antalya

18 Aralık 2019 - 00:01

Turizmin başkenti Antalya’da Süper Lig’in iki takımı 15’inci haftada karşı karşıya geldi. Antalya kentinin marka değerine katkı sağlayan derbinin günler öncesinden konuşulması da maça ayrı bir anlam yükledi. Tarafların puan tablosundaki konumu ise daha ilgi çekiciydi. Ancak her iki takım açısından daha önemlisi sahanın ve havanın futbola elverişli yönü bulunmamasıydı. Her iki takımın mutlak galibiyet için çıktığı maçta su ve çamurdan başka göz çarpan bir şey olmadı. Dolayısıyla maçın Antalya derbisi açısından konuşulan futbol olması gerekirken, yine saha içi ve dışında bir takım olaylar maçın önüne geçti. Böylesine futbol dışı unsurlar Antalya’ya yakışmıyor. Takım ve oyuncular arasında hiçbir gerilimin yaşanmadığı maçın bazı kendini bilmez kimselerin ferdi münasebetsizliklerine kimse kulak asmasın. Antalya, iki Süper Lig takımıyla futbol kenti olmaya devam edecektir.
Ne federasyon ne de yöneticiler Antalya derbisini çamur derbisine dönüştüremezler. Topun sürekli su birikintilerine saplanması nedeniyle maça ısrarla devam edilmesi her iki takım oyuncularını çamurdan çıkamaz hale getirdi. Bu çirkin görüntüler sadece Antalya derbisine değil aynı zamanda ligin kalitesine de etki ediyor. Dolayısıyla aynı kentin iki takımı bir gün sonra maç yapması kimseyi zora sokmazdı.
Antalyaspor oyun anlamında hiçbir varlık gösteremedi. Takım ne zaman kazanır diye bekliyoruz ama değişen pek bir şey olmuyor. Teknik ekibin oyuncular üzerindeki marifetini göremedik. Yani oyuncuların sahada varlığı ile yokluğu belli değil.
Alanyaspor ise oyunun geneline hakim olarak galibiyet için çok istekliydi. Her takımı her şartta yenebilecek gücü olduğunu oynadığı oyunla gösterdi, ancak skor elde demedi. Erol Bulut takımı üzerinde inanılmaz bir sistem oluşturmuş Kısa sürede takımın üst seviyeye çıkmasından öte sanki oyuncular uzun yıllar birlikte oynamışçasına takım performansı ortaya koyuyorlar.
Antalyaspor devre arasına sayılı günler kala artık kader maçına çıkıyor. Ankaragücü maçı psikolojik olarak alt sıralarda ligin kaderine tesir edecek öneme sahip görünüyor. Antalyasporlu futbolcuların gidişatı değiştirebilecek reaksiyonu göstermesi gereken tünel öncesi son çıkışa şahit buyrunuz.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum