Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Takım oturuyor 

24 Şubat 2021 - 00:00

Antalyaspor’da işler giderek yoluna girerken, son maçlarla birlikte takım oturmaya başladı.  Bu olumlu havanın şüphesiz en kıymetli mimarlarından biri de teknik direktör Ersun Yanal olduğu gözlerden kaçmasın. Takımını günden güne tanıyan hocanın bireysel dokunuşları takımı üst seviyelere taşıyor. Ama daha iyi olabilmek adına biraz daha sabır gerekiyor. Çünkü yönetim anlamında belirsizliğin ortadan kalmasıyla birlikte Antalyaspor kulübü ayaklarını yere sağlam basan bir ekip haline gelecektir. Bu noktada taraftar gruplarının takıma ve yeni oluşacak olan yönetime güveni tam olarak kamuoyuna yansıyor. Bu da takımın şu anki havasında olumlu sinyalleri beraberinde getiriyor. Öyle ki her zaman takımın yanında olan bir bütün olarak yola devam etmek her şeyden daha değerlidir. Antalyaspor ilk yarıda çok ağır sancılar yaşadı ama ikinci yaşadı bu sancıların gelişimin birer habercisi olduğunu oyuncular da teknik heyette gösterdi. 

Deplasmanda ve içerde Antalyaspor’un 12 maçlık yenilmezlik serisi gün geçtikçe kıymetli hale geliyor. Burada takım savunmasını önemi ortaya çıkıyor. Maçların tamamına bakıldığında rakibe pozisyon vermeyen, alan bırakmayan ve kalesini de bir o kadar gole kapatan bir kulübün artık hücumda da önemli işler yaptığına şahitlik ediyoruz. Amilton ve Fredy biraz daha becerikli ve sorumluluk sahibi olduğunda diğer hücum oyuncuların da pozisyon kabiliyeti arttığında skor anlamında peşi sıra goller bekleyebilir. Doğukan ve Gökdeniz performans olarak düşse de her iki oyuncunun enerjisi ve skor elde etmesi takıma ekstra güven vermektedir. Bu nedenle bu iki oyuncunun yükü ağır olsa da oyuna daha çok motive olması gerekiyor. 

Antalyaspor’un yalnız olmadığını Antalya’nın çok değerli iş insanları gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Nitekim bundan sonra ama acaba, şu olmalıydı demeden mevcut ekibi koşulsuz destekle sezon sonuna kadar her bireyin görevini yerine getirmesidir. Hiç de alışık olunmayan bir süreçten geçiyoruz. Dolayısıyla hepimizin birbirine daha çok ihtiyaç olduğu dönemde Antalyaspor için kenetlenmek gerekiyor. Hem kupa da hem de ligde yoluna emin adımlarla devam eden ekibe tam desteği göstermeliyiz. 

Yeni oluşturulan Antalyaspor yönetimine başarılar diliyorum. Hep birlikte nice başarılı günlere erişmek dileğiyle… 

Sporla kalın. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum